Тимофій Милованов та Світлана Панаіотіді взяли участь у Міжурядовій зустрічі з питань реформи конкурентного права в Україні

Тимофій Милованов та Світлана Панаіотіді взяли участь у Міжурядовій зустрічі з питань реформи конкурентного права в Україні

Сьогодні, 7 листопада, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов та його заступниця Світлана Панаіотіді взяли участь у Міжурядовій зустрічі з питань реформи конкурентного права в Україні, яку відкрив Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

 До зустрічі також долучилися представники Верховної Ради України, Антимонопольного комітету, міжнародні експерти Федеральної торгової комісії США, антимонопольних органів ЄС та США.

Участники зустрічі обговорили законодавство, що регулює та забезпечує дотримання конкурентного права в Україні, а також кращі міжнародні практики впровадження основних законів, які забезпечують дотримання конкурентного права в інших країнах світу.

 "Чесна конкурентна політика один з найважливіших чинників для запобігання монополіям і зловживанням на ринку. Наразі 43% загального обсягу товарів і послуг знаходяться в несприятливих ринкових умовах, і цю ситуацію ми маємо рішуче змінювати", – розповів Тимофій Милованов.

Також Міністр зазначив, що антимонопольна політика знаходиться в ТОП 5 пріоритетів Мінекономіки, адже вільна конкуренція на ринку є запорукою забезпечення демократії та розвитку країни.

Під час обговорення заступниця Міністра Світлана Панаіотіді повідомила, що розвиток конкуренції має бути у фокусі уваги, як міністерств, Уряду загалом, так і губернаторів, для яких розвиток конкуренції в регіонах має бути одним з показників ефективності їх діяльності.

"Важливо, щоб при прийнятті нормативно правових актів аналіз їх впливу на ринок здійснювався на початку. Наразі, спільно з Антимонопольним комітетом ми працюємо над розробкою індексу оцінки стану монополізації ринків. Він  дасть можливість використовувати статистичні дані для аналізу того, що відбувається на ринках в різних напрямках: загальнодержавному, регіональному, а також зрізах секторальних", – зазначила Світлана Панаіотіді.

Також Світлана Панаіотіді підкреслила, що Мінекономіки зацікавлено в інституційній незалежності Антимонопольного комітету (АМКУ), проте так само важливо забезпечити кооперацію Уряду та АМКУ, та спільними зусиллями  підвищувати рівень конкуренції, яка напряму впливає на добробут кожної людини.

Довідково: Зустрічі з питань реформування конкурентного законодавства в Україні була організована Програмою USAID "Конкурентне право та антимонопольна політика України", Програмою USAID "Конкурентоспроможна економіка України" (КЕУ) та Київською школою економіки (КШЕ).

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json