У Києві за участю представників України та Північної Македонії відбулося Третє засідання Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного співробітництва

Качка Македонія

Сьогодні, 16 червня за участю представників України та Північної Македонії відбулося Третє засідання Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. Українську делегацію очолив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка, делегацію Республіки Північна Македонія очолив Міністр економіки Крешнік Бектеші.

«Засідання Міжурядової комісії є чудовою можливістю визначити спільні ініціативи та сфери діяльності, які становлять інтерес для України та Північної Македонії в питанні розвитку взаємовигідних відносин. Наразі, найбільш перспективними напрямами співпраці є сфера зеленої енергетики, охорони навколишнього середовища, транспорту та туризму, розвитку інфраструктури, промисловості, сільського господарства та спорту. Також Північна Македонія є перспективним торговим партнером для України, з яким ми зацікавлені поглиблювати торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво», - зазначив заступник Міністра Тарас Качка.

Під час заходу обидві сторони поінформували про загальну економічну ситуацію в державах партнерах, а також окреслили механізм подальшої двосторонньої співпраці. Зокрема, озвучили ініціативи, які реалізує українська сторона для відновлення економічного зростання та створення нових можливостей для залучення інвестицій. Йшлося про такі пріоритети України, як запуск ринку землі, широкомасштабна приватизація, діджиталізація державних послуг, зменшення тіньової економіки, запровадження європейських норм в Україні тощо.

Також сторони домовились вжити всіх можливих заходів для створення сприятливого ділового середовища та зміцнення бізнес-зв’язків між країнами.

«Уряд України, державні установи та комерційні підприємства готові і надалі підтримувати діалог з північно-македонськими партнерами з широкого кола питань. Також ми очікуємо на завершення переговорів  щодо перегляду двосторонньої Угоди про вільну торгівлю. Ми зацікавлені у лібералізації торгівлі між нашими країнами, особливо в частині сільськогосподарських товарів», - додав Тарас Качка.

На завершення заходу було підписано Протокол Третьої сесії Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, Угоду між Міністерством молоді та спорту України та Агентством з питань молоді та спорту Республіки Північна Македонія про співпрацю у галузі молоді, фізичної культури та спорту, а також Угоду між Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України та Міністерством сільського, лісового та водного господарства Північної Македонії про співпрацю у галузі карантину та захисту рослин.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json