Міністерство економіки України

Україна має бути частиною діалогу на міжнародному рівні в питанні впровадження промислових інновацій, - Тарас Качка

Качка декарбонізація

14 липня заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка взяв участь у міжнародному форумі «Декарбонізація сталевої індустрії: виклик для України». Зокрема, в експертному середовищі обговорювались питання стосовно декарбонізації виробництва, наявні та перспективні технології, плани компаній щодо зменшення викидів СО2 та взаємодію з державою в цьому напрямі.

«Україну з точки зору кліматичної політики і викидів СО2 не потрібно сприймати як країну, яка наздоганяє Євросоюз. Угода про асоціацію між Україною та ЄС де-юре вписує нас в ті самі рамки кліматичної політики, що і Європейський Союз. Інше питання – в тому як ми можемо взаємодіяти, щоб реалізувати таку політику? Перш за все, це питання відкритості ринків, трансферу технологій та залучення фінансування», - зазначив заступник Міністра тарас Качка.

За словами Тараса качки, Україна має бути частиною діалогу, який відбувається на міжнародному рівні в питанні впровадження промислових інновацій. Йдеться в тому числі й про участь України в Horizon Europe, в рамках Clean Steel Partnership.

У формуванні державної політики у сферах енергетики та енергоефективності Україна орієнтується на Угоду про асоціацію з ЄС, Договір про заснування Енергетичного Співтовариства, Паризьку Угоду та новий Європейський Зелений Курс.Так, один з основних напрямків, зафіксованих в Концепції Зеленого енергетичного переходу України до 2050 року є розвиток циркулярної економіки.

Основні принципи циркулярної економіки засновані на зменшенні кількості використовуваної сировини і ресурсів. Це круговий потік закупівель, виробництва, споживання, переробки та повторного використання ресурсів, а також перехід від викопного палива до використання відновлюваних джерел енергії.

Зокрема, в Мінекономіки за участю широкого кола профільних експертів вже розпочало роботу щодо розробки плану заходів із запровадження циркулярної економіки в Україні з урахуванням необхідності декарбонізації та модернізації найважливіших секторів промисловості.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json