В Україні відкрили 93 нові центри надання адміністративних послуг

В Україні протягом року відкрили 93 нових центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Загалом по Україні працює 767 центрів, до 2020 року планується збільшити кількість до 1000. Такі центри щорічно надають близько 20 мільйонів різноманітних адміністративних послуг. Наприклад, послуги з видачі паспорта громадянина України, державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця, реєстрації місця проживання фізичних осіб.

«Ми хочемо, щоб кожен отримував від держави якісні адмінпослуги. Наша ціль – забезпечити населення географічною доступністю до центрів надання адміністративних послуг. Особливо мешканців сільської місцевості та ОТГ. Завдяки новоствореним центрам понад 900 000 громадян можуть дістатися найближчого центру надання адмінпослуг менш як за 30 хвилині», – пояснив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Спільне дослідження Мінекономрозвитку та Офісу реформи адміністративних послуг визначило, скільки і де потрібно створити нових ЦНАП, щоб забезпечити доступність адміністративних послуг для 99% громадян не далі як у 30 хвилинах їзди на автомобілі або громадському транспорті.

Керівник Офісу реформи адміністративних послуг Володимир Семеніхін зазначив: «Окрім географічної доступності, важлива також якість обслуговування. Існує міф, що ЦНАПи генерують лише скарги. Але пілотне опитування відвідувачів центрів показало, що середній рівень задоволеності громадян становить 85%. Це високий результат, який доводить, що центри надання адмінпослуг здебільшого задовольняють очікування громадян щодо якості наданих послуг».

Довідково

Реформа у сфері надання адміністративних послуг розпочалася у 2016 році згідно зі Стратегією реформування державного управління на 2016-2020 роки. Заплановано, що до 2020 року буде зменшене адміністративне навантаження на громадян та бізнес, підвищена якість надання адмінпослуг, зокрема в електронній формі, запроваджена адміністративна процедура відповідно до принципів ЄС. Реформа реалізується спільно Мінекономрозвитку, Мінрегіонбуд, Офісом реформи адміністративних послуг, органами місцевого самоврядування за підтримки міжнародних донорів та партнерів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json