Вища зарплата та додатковий мільйон легальних робочих місць - перспективи ухвалення законопроекту “Про працю”

Вища зарплата та додатковий мільйон легальних робочих місць - перспективи ухвалення законопроекту “Про працю”

Експерти, представники міністерства та працівники різних галузей економіки в форматі міжрегіонального телемосту обговорили нові можливості для захисту робочих прав українців, які надає законопроект "Про працю". 

Зростання кількості офіційних робочих місць з вищою оплатою, простіше працевлаштування та комфортні умови роботи – основні орієнтири нового законопроекту «Про працю», розробленого в рамках комплексної реформи зайнятості в Україні. 

Як наголосив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, лише 50 відсотків працездатних українців працюють легально. В країні зберігається високий запит на офіційні робочі місця, які цілком реально створити після ухвалення законопроєкту. Він також наголосив, що законопроєкт має на меті вивести трудові відносини у легальну площину.

«Ми плануємо до 2024 року створити додатковий 1 млн легальних робочих місць. За ці 5 років розраховуємо скоротити рівень безробіття майже вдвічі - до 5%. Держава має допомагати людям легше та швидше знаходити роботу - не за чотири місяці, як це відбувається зараз, а до двох. Українці вже давно заслуговують на достойний заробіток та комфортні умови праці - настав час зробити це разом”, - коментує міністр пріоритетні напрямки законодавчих змін в галузі працевлаштування.

Під час заходу йшлося про основні нововведення законопроекту, зокрема: 

  • перехід на виключно письмову форму фіксації трудових відносин;

  • запровадження 7 видів трудових договорів, а також гнучкого режиму роботи, що сприятиме легалізації сучасних умов співпраці, як-то фрілансу, дистанційної роботи та інших;

  • запровадження матеріальної компенсації в розмірі від 1 до 6 зарплат в разі звільнення працівника за бажанням роботодавця замість існуючих прецедентів надуманого вивільнення працівників без жодних фінансових компенсацій. 

Крім того було спростовані головні чутки стосовно документу щодо легалізації примусової і понаднормової роботи, ліквідацію пільг для вагітних та жінок з дітьми, зменшення ролі профспілок. Законопроект навпаки спрямовує нововведення на захист прав працівників. 

  1. Права вагітних та тих, хто знаходиться у відпустці по догляду за дитиною – залишаються і будуть захищені.

  2. Можливості людей з інвалідністю та пенсіонерів розширюються. Вони зможуть працювати дистанційно або за гнучким графіком, отримати легальне працевлаштування та соціальні гарантії, а також страховий стаж для пенсії.

  3. Молодь отримує можливість працювати легально завдяки застосуванню учнівських трудових договорів. 

  4. Права щодо відпусток та лікарняних зберігаються.

  5. Зберігається тривалість робочого тижня у 40 годин.

  6. Трудовий стаж зберігається, він нікуди не зникне через застосування електронної форми трудових книжок. 

  7. Профспілки залишаються і надалі будуть працювати. 

Публічні обговорення законопроекту триватимуть і надалі у форматі прес-заходів, а також  зустрічей з представниками профільних професійних асоціацій, роботодавців та профільних експертів. 

Проєкт Закону України «Про працю» спростування міфів за посиланням http://bit.ly/373DZb7

Докладно про проєкт закону: http://labor.me.gov.ua/

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json