Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Комітет ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав два важливі для АПК законопроєкти

5 лютого заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький взяв участь у засіданні Комітету з питань аграрної та земельної політики, на якому народні депутати підтримали два законопроєкти – щодо сертифікації насіння та щодо поводження з пестицидами і агрохімікатами.

“Дякую народним депутатам за підтримку важливих законопроєктів, які спрямовані на розвиток агропромислового комплексу в частині модернізації українського законодавства та наближення його до міжнародних стандартів”, - прокоментував Тарас Висоцький.

Зокрема, було розглянуто законопроєкт №0029, який передбачає приєднання України до Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за хрестоцвітними та іншими олійними або прядивними культурами, цукровому та кормовому буряку. Прийняття цього законопроекту дасть змогу сертифікувати насіння цих культур за міжнародними нормами. Це сприятиме підвищенню якості вітчизняного насіннєвого матеріалу, рівня конкурентоспроможності вітчизняних сортів на зовнішніх ринках, задоволенню експортного попиту та відкриттю нових ринків збуту.

Також народним депутатам представили законопроєкт №2548, направлений на вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами, модернізацію українського законодавства та наближення його до європейського. Крім того, метою законопроєкту є забезпечення повної прозорості та простежуваності регуляторних та дозвільних процедур шляхом переведення у цифровий формат, а також зміна повноважень органів виконавчої влади.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2