Міністерство економіки України

Поглиблення співробітництва між  ЕКА та NEXI -  це важливий крок для підтримки українських експортерів та залучення інвестицій - Юлія Свириденко

ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА) України та державне експортно-кредитне агентство Японії Nippon Export and Investment Insurance (NEXI) 19 лютого 2024 року уклали Меморандум про взаєморозуміння і розвиток співпраці. Документ спрямований на подальший розвиток співпраці між ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» та NEXI, яка розпочалася у листопаді 2023 року, і включає обмін інформацією та співпрацю у сфері перестрахування для підтримки торгівлі та інвестицій японських компаній в Україні. Очікується, що це сприятиме торгівлі та бізнесу між компаніями обох країн шляхом обміну інформацією та ноу-хау.

«Завдяки підтримці Японії минулого року ми почали будувати страхову інфраструктуру, яка необхідна для залучення приватних інвесторів для відбудови України. Ця робота продовжується - на сьогодні 14 іноземних Експортно-кредитних агентств вже мають інструменти для страхування компаній зі своїх країн, які хочуть працювати в Україні.  Ще п'ять працюють над їх реалізацією. Я рада, що NEXI долучилась до страхування інвестицій для японських компаній. Це важливий крок для підтримки українських експортерів та залучення іноземних інвесторів. Ми маємо продемонструвати всьому світу, що війна не є ембарго для інвестицій. Завдяки проєктам реконструкції та державній підтримці японський бізнес зможе не лише закріпитися в Україні, але й вийти на величезний європейський ринок, створюючи взаємовигідне співробітництво для обох наших країн», - наголосила  Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Довідково

NEXI є японським експортно-кредитним агентством, що належить японському уряду. Воно було створено у 2001 році та надає різні види страхування для покриття політичних та комерційних ризиків, пов’язаних з бізнесом або зовнішніми транзакціями, такими як експорт, імпорт, інвестиції та фінансування.

ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» засновано у 2018 році. Єдиним засновником та акціонером ЕКА є держава в особі Кабінету Міністрів України. Управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі ЕКА, здійснює Кабінет Міністрів України через уповноважений ним орган управління – Міністерство економіки України.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json