Заява Мінекономрозвитку щодо подій навколо ДП “Електронмаш”

У відповідь на події навколо столичного державного підприємства “Електронмаш” Мінекономрозвитку як уповноважений орган управління державним майном повідомляє.

Наказом Мінекономрозвитку від 23.03.2018 № 35-п звільнено з посади директора підприємства Мову В. І. у зв’язку зі зловживаннями владою і службовим становищем.

Інформація про зловживання та порушення надійшла до Мінекономрозвитку від Служби безпеки України. За даними СБУ, під час перебування на посаді директора підприємства Віктор Мова разом з іншими посадовими особами підприємства з 2000 року незаконно привласнили державне майно на суму понад 60 млн гривень, а також незаконно приватизували виробничі приміщення загальною площею понад 88 384,4 м кв., оздоровчий табір та інші активи на користь підприємства, засновником якого є родич Віктора Мови.

За отриманою інформацією, керівництво ДП “Електронмаш” регулярно проводило закупівлі товарів та послуг з порушеннями, часто за завищеними цінами в одних і тих самих приватних структур,  пов'язаних з Віктором Мовою.

Наказом Мінекономрозвитку від 23.03.2018 № 36-п призначено виконувачем обов’язки директора державного підприємства “Електронмаш” – Єфіменка С. М.

Водночас, Мовою В. І. та його заступниками разом із трудовим колективом діючого виконувача обов’язки директора підприємства Єфіменка С. М. фізично не було допущено до виконання відповідних обов’язків.

Крім того, на виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Кубіва С. І. державне підприємство “Електронмаш” включене до плану заходів державного фінансового контролю Держаудитслужбою України та утворено комісію з перевірки його фінансово-господарської діяльності.

Водночас, комісію до проведення зазначеного контрольного заходу тричі не допущено, про що складено акти про недопуск.

З метою виконання державою владних повноважень з управління підприємством та забезпечення здійснення роботи підприємства у законодавчому полі, за участю представника органу управління та найманої охоронної структури сьогодні виконувач обов’язків директора державного підприємства “Електронмаш” – Єфіменко С. М. фактично приступив до виконання покладених на нього обов’язків.

Прибувшим за заявою Мови В. І на місце подій представникам правоохоронних органів надано всю необхідну документацію, підтверджуючу законність дій власника державного підприємства.

Довідково:

ДП “Електронмаш”  створене на базі заводу електронних обчислювальних та керуючих машин 1965 року і спеціалізується на постачанні комплектуючих та готової обчислювальної техніки та електронної продукції. ДП “Електронмаш” випускає, зокрема, прилади живлення бортових електромереж міського транспорту: тролейбусів, трамваїв, вагонів метрополітену та пасажирських вагонів залізниці, а також побутові лічильники природного газу, контрольно-касові апарати для підприємств торгівлі, громадського харчування та сфери послуг. Продукція держпідприємства включає електронне обладнання для керування вітровими електричними установками потужністю 100 кВт (ВЕУ USW 56-100) та 600 кВт (ВЕУ Т 600-48).

ДП “Електронмаш” переданий до сфери управління Мінекономрозвитку у 2014 році зі сфери управління Міністерства промислової політики.

ДП “Електронмаш” включене до групи підприємств, які підлягають приватизації.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json