Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
єОселя: Українці взяли іпотечних кредитів на 12 млрд грн
05.03.2024 | 15:31 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

7 800 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на 12 млрд грн, 20% з них - на умовах масової іпотеки - під 7%. Чверть кредитів  минулого тижня видали на придбання квартир на первинному ринку. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.  

“Кредити на придбання житла за програмою єОселя взяли вже 7800 українських родин загалом на 12 млрд грн. 20% позичальників взяли їх на умовах масової іпотеки - під 7%, яка є доступною для всіх наших громадян, хто не має власного житла або потребує його покращення. Зазначу, що дедалі більше людей беруть кредити для купівлі житла від забудовника, або квартир в будинках, які зводяться, тобто на первинному ринку. Лише за минулий тиждень чверть кредитів були видані саме на придбання таких квартир. І це дуже хороша тенденція, адже таким чином через видачу доступних іпотечних кредитів ми не лише допомагаємо громадянам придбати житло, а й стимулюємо розвиток житлового будівництва і суміжних галузей, що сприяє активізації економіки”, - зазначила Надія Бігун.  

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 204 кредити на 351 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 115 військовослужбовців та силовиків, 15 педагогів, 14  медиків та 2 науковці;
  • кредити під 7% отримали 47 українців без власного житла, 5 ВПО та 6 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (150 кредитів), в той же час 45 українців взяли кредит на купівлю квартири у забудовника,  9 - квартири в будинку, який зводиться.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 48;

міста Києва - 46;

Одеської області - 16;

Львівської, Полтавської, Рівненської областей - по 11.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank. 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2