Вартість оренди землі в ProZorro.Продажі зросла на 154% від стартової

27 грудня в системі ProZorro.Продажі відбулися перші 5 аукціонів для реалізації прав на оренду земельних ділянок. При сумарній стартовій вартості лотів 173 938 грн фінальна їхня вартість склала 441 276 грн, тобто зросла більше ніж у 2,5 рази. Аукціони відбулися в рамках пілотного проекту ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру  (Держгеокадастру).

“Вже зараз можна констатувати, що ідея проводити аукціони з оренди землі через ProZorro.Продажі виявилася вдалою. В кожному з аукціонів взяло участь від 2 до 6 учасників, загальна вартість збільшилася на 154%. Це - безумовний успіх”, - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Директор ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” Олексій Соболев розповів про тривалу підготовку до перших земельних аукціонів: “Ми спеціально розробили процедуру земельного аукціону відповідно до Кодексу законів про землю. Маючи в активі ще й Постанову Кабінету Міністрів №688, нам вдалося забезпечити цілком прозорий аукціон, що сьогодні й було продемонстровано”.

“Без підтримки наших партнерів з Держгеокадастру та TAPAS нам би нізащо не вдалося провести ці торги  до кінця 2018 року. Натомість зараз ми вже цілком впевнені у ефективності нового модулю аукціонів, оскільки він блискуче пройшов випробування на практиці”, - додав Соболев.

Він наголосив, що особливістю нового модулю є можливість одразу ж після завершення аукціонів отримати повну інформацію про його учасників.

"Сьогодні ми зробили черговий важливий крок до повного переведення земельних аукціонів в онлайн-режим, - підкреслив виконуючий обов’язки Голови Держгеокадастру Олександр Колотілін. - Онлайн торги доводять свою ефективність та є найбільш прозорим способом розпорядження землями державної форми власності”.

Детальніше про аукціони з оренди землі - в презентації: http://bit.ly/2DBopre

Довідка

Пілотний проект запуску електронних аукціонів з оренди землі на ProZorro.Продажі здійснюється за підтримки проекту USAID/UK Aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародного банку реконструкції та розвитку (Світовий банк) та Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ GmbH (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

ProZorro.Продажі - система електронного аукціону, спрямована на викорінення корупції у державних продажах. Система має дворівневу модель, в якій держава контролює базу даних, де відбуваються аукціони, а приватні майданчики, підключені до бази даних, мають рівні права і доступ, а також забезпечують якісний сервіс. Така модель стимулює більшу прозорість, більше доходів, більшу прибутковість тендерів, більшу різноманітність учасників на етапі оголошення та проведення торгів. Ця модель надає громадськості вільний доступ до всієї інформації про розпорядження державним майном. Успіх цього проекту залежить від залучення і співпраці золотого трикутника (уряду, бізнесу і громадянського суспільства). Станом на грудень 2018 року загальний обсяг продажів через систему ProZorro.Продажі перевищив 12,3 млрд грн.

В червні 2018 року Кабінет Міністрів затвердив зміни до постанови №688, які дозволили проводити електронні земельні торги на платформі ProZorro.Продажі. “При запуску електронних торгів ми спираємося на готову інфраструктуру ProZorro.Продажі, яка вже успішно працює, що дозволить нам оперативно відійти від архаїчного формату проведення торгів та оптимізувати витрати часу та ресурсів для запуску аукціонів онлайн, – відзначив тоді перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк. – Також ми нарешті позбавляємось обмежень територіального принципу, який передбачає фізичну присутність покупця на місці проведення аукціону і є суттєвим обмежуючим фактором інтенсифікації торгів”.

Таким чином, порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах у формі аукціону встановлений главою 21 Земельного кодексу України. Порядок реалізації пілотного проекту з проведення електронних земельних торгів було затверджено постановою КМУ від 21 червня 2017 року №688.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json