На приватизацію у Фонд держмайна передали 530 держпідприємств

За цей рік півтисячі підприємств офіційно передали до Фонду, що дозволяє розпочати процес їхньої приватизації. Стан та перспективи ще кількох десятків об’єктів  наразі оцінюють фахівці Фонду.

28 грудня Уряд прийняв постанову, відповідно до якої 37 об’єктів державної власності перейшли в управління ФДМУ для подальшої приватизації. 78 підприємств в ФДМУ було передано з боку органів виконавчої влади. Нагадаємо, в листопаді Фонд поповнили 415 об’єктів.

Попередньо  кожне міністерство провело аналіз наявного майна та погодило частину непрофільних або збиткових активів на приватизацію. У наступному році стартують відкриті торги через аукціони «Прозоро.Продажі».

В свою чергу Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства спільно з центральними органами влади проаналізували стан 1399 державних підприємств щодо необхідності приватизації.  Загалом вже 737 ДП погоджено на приватизацію. Загальна балансова вартість цих активів складає понад 12 млрд гривень. Окрім залучення додаткових ресурсів до бюджету, Уряд має на меті передати підприємства ефективним власникам.

«За чотири місяці нам вдалося передати на приватизацію до Фонду держмайна майже 20 відсотків усіх державних підприємств країни та майже третину усіх держпідприємств, які працюють та знаходяться на неокупованій території. Цього нікому не вдавалося з 90-х років. Тепер маємо перейти до прозорої та ефективної приватизації, яка масово залучить інвесторів на ці підприємства та створить на них додаткові робочі місця», - коментує досягнення Перший заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.

Процес передачі розпочали відповідно до наказу Президента України та доручення Прем’єр- міністра України щодо оптимізації структури управління державною власністю. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json