Міністерство економіки України

Реформуємо сучасну систему держрезерву, яка відповідатиме західним стандартам та потребам України, - Юлія Свириденко

Кабінет Міністрів України на засіданні 17 лютого cхвалив законопроект «Про державні резерви». Документ в разі ухвалення Верховною Радо та набуття чинності стане основою для розбудови сучасної системи резервів України.

«Запропонований законопроект має стати основою для створення, фактично, нової системи державного резерву. Сучасної, яка відповідає найкращим західним стандартам та враховує виклики, що стоять перед Україною. Ключові маркери - актуальність, гнучкість, контроль. Ми пропонуємо встановити нові принципи формування номенклатури держрезерву на основі сучасних підходів. Зробити систему більш гнучкою, розмежувавши державний матеріальний резерв та мобілізаційний резерв. І водночас завдяки впровадженню захищеної автоматизованої бази даних більш контрольованою», - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко

Законопроєкт також закріплює:

  • чітке визначення балансоутримувачів державного матеріального та мобілізаційного резервів;
  • повноваження центральному органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері з перевірки наявності матеріальних цінностей держрезервів;
  • поняття резервування, порядку та критеріїв відбору резервантів;
  • можливість зберігання палива на території країн Європи;

В документі удосконалений та чітко виписаний порядок проведення освіження матеріальних цінностей, запропоновані шляхи посилення відповідальності в сфері формування, зберігання, відпуску, освіження і т.д. резервів.

Законопроєкт розроблено на виконання пункту 1 плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи державного матеріального резерву на період до 2025 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2022 року.

Нагадаємо, Стратегією реформування системи державного матеріального резерву  визнано глибоку системну кризу системи державного резерву. Зокрема, серед проблем, поступово сформованих протягом останніх 30 років:

  • відсутність запасів матеріальних цінностей державного матеріального резерву в необхідних обсягах та невідповідність номенклатури матеріальних цінностей державного резерву стратегічним потребам держави;
  • недостатність обсягів фінансування для накопичення запасів матеріальних цінностей державного резерву та неспроможність своєчасного освіження матеріальних цінностей;
  • неефективне управління запасами матеріальних цінностей державного резерву;
  • наявність у державному резерві запасів матеріальних цінностей із простроченим строком придатності;
  • складна та довготривала процедура розбронювання матеріальних цінностей державного резерву;
  • невідповідність нормативно-правової бази, що регулює засади функціонування державного резерву, сучасним реаліям  і т.д. 

На вирішення цих проблем та на створення сучасної ефективної системи формування та зберігання держрезерву спрямована реформа держрезерву.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json