Міністерство економіки України

Юлія Клименко: якщо Верховна Рада не розпочне розглядати економічні законопроекти, то обсяг іноземних інвестиції в Україну не збільшиться

Клименко

Підвищення позиції України в рейтингу Doing Business і, як наслідок, залучення внутрішніх та іноземних інвестицій в економіку України залежить від того, чи розпочне Верховна Рада терміново розглядати ключові економічні законопроекти для полегшення ведення бізнесу в Україні. Законопроекти повинні бути проголосовані у двох читаннях до кінця травня 2016 року, про це заявила сьогодні під час брифінгу в УКМЦ заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко.

Минулого року в рейтингу Світового банку Doing Business Україна посіла 83 місце. За прогнозами Мінекономрозвитку, суттєво поліпшити цю позицію можна шляхом затвердження низки законодавчих ініціатив.

Ю. Клименко нагадала, що Мінекономрозвитку разом з Мін'юстом, іншими органами влади та Офісом ефективного регулювання BRDO розробило Дорожню карту, яка складається з 43 пунктів. Виконання 23 із них вже дасть Україні шанс потрапити до ТОП-50 країн світу, а ще 20 пунктів – забезпечить Україні місце в ТОП-20 рейтингу Світового банку Doing Business.

«На виконання цьогорічного плану вже розроблено 23 законопроект. З них – 11  зареєстровано у Верховній Раді, а 2 навіть взято за основу. Але, що це нам дає? Зі свого боку ми робимо все, щоб виконати план Уряду, а у Верховній Раді ці законопроекти навіть не розглядаються! Наприклад, законопроект № 3132, який стосується підвищення ефективності процедур банкрутства вже 6 разів включався до порядку денного та жодного разу до нього не доходила справа. На яку привабливість для інвесторів ми можемо розраховувати, якщо законопроекти просто лежать?» - сказала Юлія Клименко.

Клименко зауважила, що позитивна динаміка рейтингу Doing Business – це гарний сигнал для іноземних інвесторів. Сигнал до того, що в Україну можна вкладати гроші.

«Говорячи про мільярди інвестицій ми маємо на увазі нові робочі місця, надходження до бюджету і, як наслідок – підвищення рівня життя українців. Але жодних інвестиції не буде, якщо Верховна Рада буде і надалі зволікати з розглядом економічних законопроектів» - підкреслила Юлія Клименко.

У брифінгу також взяли участь перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова та керівник Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук.

Перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова зазначила, що зі свого боку Міністерство робить чимало кроків для того, щоб поліпшити умови реєстрації та ведення бізнесу. Один з чудових прикладів – це спрощення реєстрації бізнесу. За словами Н. Севостьянової, завдяки Міністерству Юстиції сьогодні підприємці можуть безкоштовно зареєструвати бізнес за 24 години через онлайн сервіси. Лише цей крок допоміг Україні піднятись у рейтингу Doing Business за показником «реєстрація бізнесу» одразу на 40 пунктів.

Юлія Клименко: «Проблема в тому, що на рівні міністерств ми можемо робити лише те, що залежить особисто від нас. Те, що можемо самотужки запровадити чи скасувати – ми це робимо, як яскраво видно на прикладі реєстрації бізнесу».

Спікери звернули увагу на те, що підбиття підсумків рейтингу Doing Business 2017 Світовий банк розпочне вже 1 червня 2016 року. Тобто на реєстрацію та прийняття у 2х читаннях 23 законопроектів лишилось 77 днів. За цей період Верховна Рада буде працювати лише 25 днів, з яких лише 12 днів – це повноцінні робочі дні, решта 13 днів Рада працює 1/2 дня.

Олексій Гончарук, керівник Офісу ефективного регулювання: «Свою «домашню роботу» ми вже зробили, тепер ми закликаємо депутатів почати робити свою. Часу обмаль!».  

Довідка:

Рейтинг Світового банку Doing Business — це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на базі 10 індикаторів у 189 країнах. Компоненти рейтингу оцінюють нормативні акти, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, та їх фактичне використання на практиці.

Doing Business – це рейтинг, що існує з 2003 року і, зазвичай, публікується восени. Ці дослідження не лише вказують на проблеми, які заважають розвитку підприємництва, а й визначають їхню причину та містять рекомендації відносно проведення необхідних реформ.

Задля покращення бізнес-клімату в Україні та підвищення позицій України в рейтингу Doing Business, Мінекономрозвитку спільно з Офісом ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office), розробило дорожню карту, що складається з 43 пунктів.

Виконання цих пунктів має вивести Україну в ТОП-20 країн світу з найкращим бізнес-кліматом за версією Світового банку в 2017 році (Doing Business 2018). Дорожня карта затверджена Розпорядженням КМУ 1406 від 16 грудня 2015 року

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json