Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку підготувало перелік наукових метрологічних центрів, що створюють і застосовують національні еталони

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про визначення наукових метрологічних центрів», який містить перелік державних  установ, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку і оперують національними еталонами. Документ підготовлено з метою реалізації статті 12 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», відповідно до якої наукові метрологічні центри визначаються Кабінетом Міністрів України з числа державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності, й створюють, удосконалюють, зберігають і застосовують національні еталони.

Таким чином, основна мета проекту Постанови - закріпити на рівні нормативно-правового акта Кабінету Міністрів України перелік даних наукових метрологічних центрів. 

Такими державними підприємствами та установами, що відповідають критеріям, встановленим Законом, та створюють державні первинні національні еталони і забезпечують збереження, удосконалення та звірення 69 державних первинних національних еталонів одиниць вимірювання, є:

Національний науковий центр «Інститут метрології», організація-зберігач 52 державних первинних еталонів; 

державне підприємство «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» організація-зберігач 15 державних первинних еталонів;

державне підприємство «Івано-Франківськстандартметрологія», організація-зберігач 1 державного первинного еталона;

державне підприємство «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем», організація-зберігач 1 державного первинного еталона.

Проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про визначення наукових метрологічних центрів» та супровідні документи розміщено на веб-сайті Мінекономрозвитку в розділі «Обговорення проектів документів». Зауваження та пропозиції до проекту приймаються протягом місяця з дня оприлюднення проекту. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json