Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
В Мінекономіки завершився другий раунд консультацій з ЄС щодо підготовки Плану України в рамках Ukraine Facility
25.08.2023 | 14:39 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

24 серпня в Міністерстві економіки України завершився другий раунд консультацій з делегацією Європейського Союзу щодо спільної роботи над Планом України, передбаченого програмою Ukraine Facility на 2024-2027 роки.

З Української сторони участь у зустрічі взяли Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, заступник Міністра економіки України Олексій Соболев, заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка, представники Урядового офісу євроінтеграції, Офісу Реформ Кабінету Міністрів України та українські аналітичні центри. Європейську делегацію очолила керівник відділу економічної і секторальної політики Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення (NEAR) Європейської Комісії Марлен Розмарі Медсен.

«На попередній зустрічі ми узгодили структуру та розподіл тем. Тепер зосередилися на формі, в якій мають бути представлені наші напрацювання для узгодження з Європейським Союзом. План складатиметься з кількох ключових блоків, серед яких макрофінансові сценарії відбудови, основні та секторальні реформи, пріоритетні для розвитку сектори, збільшення спроможності засвоєння інвестицій та кроссекційні теми – євроінтеграція, цифровізація, регіональний розвиток та клімат», - розповіла Юлія Свириденко.

За її словами, консультації з ЄС покликані  виробити найбільш ефективний формат співпраці, який дозволить досягти цілей програми та наблизити європейську інтеграцію України.

«Зокрема під час останніх консультацій ми обговорили ключові напрями для реформ – це правосуддя, антикорупційна політика, протидія відмиванню коштів, реформа публічного управління. Окремий блок – секторальні реформи, покликані забезпечити швидкий розвиток української економіки. Обговорили і кроссекційні теми – регіональний розвиток та відновлення України, питання клімату. Наразі ми завершуємо підготовку концептуальної записки, яка стане основою для Плану України. Це загальний наратив, що описує усі необхідні заходи, які ми плануємо реалізувати в рамках програми Ukraine Facility», - наголосила Юлія Свириденко.

Передбачається, що після затвердження, концептуальна записка стане основою для подальших консультацій та перемовин з донорами – партнерами та міжнародними організаціями, які також зможуть долучитися до процесу відновлення та розвитку України. 

Європейські партнери високо оцінили прогрес виконання урядом підготовки Плану України в рамках Ukraine Facility. Робота над документом триває навіть із випередженням графіку.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2