Міністерство економіки України

Мінекономіки впроваджує експеримент з безкоштовного навчання безробітних для IT-сфери

Мінекономіки спільно з Мінцифрою та  Державним центром зайнятості започатковують експеримент професійного навчання безробітних інформаційним технологіям. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 20 січня, на черговому засіданні. 

Першим містом визначено Київ, але при успішному завершенні експерименту,  планується його розширити й на інші міста України.

“Мінекономіки продовжує системну роботу щодо зайнятості населення та  допомагає громадянам України знаходити роботу з конкурентною заробітною платою. Тепер безробітні можуть набути кваліфікацію в IT сфері та отримати перспективну роботу.  При цьому, протягом навчання зберігається виплата допомоги по безробіттю”, - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Петрашко.

Учасниками експерименту є роботодавці з IT-бізнесу, профільні суб’єкти освітньої діяльності  та зареєстровані безробітні.

Відбір навчальних закладів відбуватиметься за певними критеріями. Так, суб’єкти освітньої діяльності  мають бути розташовані  в межах Києва, проводити  навчання у сфері консультування з питань інформатизації, або компʼютерного програмування, мати досвід освітньої діяльності не менше ніж п’ять років та відповідну матеріально-технічну базу.

Відбір кандидатів для проходження професійного навчання здійснюється на добровільній основі з числа осіб, зареєстрованих у Київському міському центрі зайнятості. Навчання не може тривати більше 6 місяців.  А після його успішного завершення, роботодавець зобов’язаний працевлаштувати безробітного щонайменше на рік із встановленою заробітною платою у розмірі не менше двох мінімальних заробітних плати. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json