Міністерство економіки України

Естонія може долучитись до відновлення української економіки, страхування воєнних ризиків та до гуманітарного розмінування, - Юлія Свириденко

Естонія

Естонія розглядає можливість з реалізації нових проєктів по відновленню зруйнованої інфраструктури, а також шукає можливості розширити економічну співпрацю з Україною. Про це йшлося під час  зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко із делегацією на чолі із Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.

«Перш за все, хочу висловити щиру подяку за високий рівень підтримки України у наданні військової, фінансової та гуманітарної допомоги. Завдяки підтримці наших партнерів, особливо таких добрих друзів, як Естонія, Україна демонструє, що може бути стабільною навіть в умовах тотальної агресії.

Зараз для нас дуже важливі питання відновлення економіки. І ми запрошуємо естонський бізнес інвестувати в Україні, серед іншого в сфері логістики, енергетики, переробки та в ІТ. Для їхньої реалізації треба впроваджувати ефективні інструменти страхування військових ризиків. І якщо Естонія через власне експортно-кредитне агентство KredEx страхуватиме не тільки естонські, а й українські інвестиції – ми тим самим заохотимо створення багато спільних українсько-естонських підприємств. Ми не знаємо, скільки ще продовжуватиметься війна, тому нам треба навчитись воювати, працювати і жити водночас», - зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, особливим пріоритетом для Міністерства економіки зараз є гуманітарне розмінування українських земель. Наразі 174 тисячі квадратних кілометрів території України потенційно забруднені вибухонебезпечними речовинами, включно з тимчасово окупованими територіями.

«Зараз Україна є великим полем для випробування, як військового обладнання так і машин для розмінування. І ці сфери розвиваються дуже швидко. Наприклад, минулого року у нас не було жодного виробника важких машин для розмінування. Тому ми імпортували їх з Хорватії та Словаччини. А сьогодні ми вже виробляємо подібні машини в Україні. Зараз ми намагаємося розробити дрони зі сканером, який допоможе нам ідентифікувати пластикові міни. Якщо естонський бізнес готовий долучитись до таких розробок, запрошуємо його в Україну», - запевнила Юлія Свириденко.

Також сторони обговорили можливість залучення Естонії до співфінансування програм прямої підтримки малого та середнього бізнесу та до ряду соціальних проєктів.

Довідково:

Естонія розпочала надання військової допомоги нашій державі ще до початку широкомасштабної війни рф проти України, що вплинуло на хід бойових дій в перші тижні війни. Уряд Естонії надав військової допомоги на суму понад 400 млн євро, що становить понад 1% ВВП Естонії. Станом на сьогодні, Естонія вже надала Україні 16 пакетів військової допомоги.

З початку російської агресії проти України Естонія вже надала Україні гуманітарної допомоги на суму 24,6 млн євро, з яких урядова допомога складає 5,6 млн євро, приватна допомога – 19,0 млн євро. 

Естонська сторона надає допомогу у повоєнному відновленні Житомирської області і зосереджує увагу на двох напрямах – ремонт і будівництво громадських споруд і реабілітація постраждалих жінок і дітей (у 2022 р. було виділено 1,98 млн євро на відновлювальні роботи).

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json