Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Маркування на побутових електроприладах стане зручніше
07.08.2013 | 17:15 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Відтепер споживачам буде простіше вибрати побутовий електроприлад, оскільки він буде мати етикетку, яка міститиме детальну доступну інформацію про властивості приладу. Уряд прийняв постанову, якою три чинні технічні регламенти щодо маркування побутового електрообладнання приведені у відповідність до нового законодавства Європейського Союзу.  Мова йде про енергетичне маркування побутових холодильників, морозильників та пральних машин.

Необхідність у змінах виникла через те, що  чинні зараз українські техрегламенти щодо енергетичного маркування були розроблені на основі положень європейських директив, які вже скасовані і замінені новими актами Європейського Союзу.

Постановою затверджуються нові вимоги до енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів, гармонізовані з відповідними Директивами ЄС. Також встановлюються заходи, які вживатимуть органи державного ринкового нагляду, якщо  енергоспоживчі продукти не відповідатимуть вимогам Техрегламенту.

Енергетичне маркування (етикетки)  побутових електричних холодильників та пральних машин буде містити інформацію про характеристики приладів за результатами вимірювань, проведених згідно з національними стандартами. Також передбачається, що державний ринковий нагляд буде полягати у контролі наявності енергетичних етикеток, їх відповідності вимогам техрегламентів та, у разі потреби, проведенні перевірки достовірності інформації, що зазначена на етикетці.

Дизайн енергетичної етикетки ідентичний дизайну, що застосовується у Європейському Союзі і це сприятиме активізації торгівлі між Україною та Європейським Союзом, оскільки створюється гармонізоване правове поле, зручне і зрозуміле як в Україні, так і в ЄС.

Пропонується встановити строк початку нагляду за відповідністю енергоспоживчих товарів вимогам цих технічних регламентів починаючи з 1 липня 2014 року.

Довідково

Енергетична етикетка — етикетка встановленої форми, яка містить інформацію про рівень ефективності споживання продуктом енергетичних та інших основних ресурсів (клас та показники енергоефективності), а також додаткову інформацію.

На енергетичній етикетці холодильного приладу зазначається інформація про:

найменування або торговельну марку постачальника холодильного приладу; модель;

клас енергоефективності, річний обсяг енергоспоживання; рівень шуму; загальний об’єм зберігання всіх відділень, не маркованих зірочками (з температурою до – 6 °C);

загальний об’єм зберігання всіх відділень, маркованих зірочками (з температурою нижче  – 6 °C), та кількість зірочок відділення, яке має найбільшу частку в загальному об’ємі відділень.

На енергетичній етикетці пральної машини зазначається інформація про:

найменування або торговельну марку постачальника; код моделі, який складається з літер та цифр; клас енергоефективності; середньозважений річний обсяг енергоспоживання (визначений у кВт/г на рік); середньозважений річний обсяг споживання води (літрів на рік); номінальну завантаженість для стандартної програми прання бавовни з інтервалом 0,5 кілограма; клас ефективності віджимання; рівень  шуму під час прання та віджимання бавовни при температурі 60 °С за базовим значенням 1 пВт, дБА.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2