Міністерство економіки України

НАТО підтримає українську розробку систем дистанційного виявлення мін

Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» підтримає проєкт MinesEye зі створення ефективних систем дистанційного виявлення мін та снарядів, що не вибухнули. До участі в проєкті, ідея та базова розробка якого належить українським розробникам з благодійного фонду «Фундація Поступ», долучаться вітчизняні та іноземні науковці, оператори протимінної діяльності (ПМД), зокрема фахівці ДСНС.

 «Розробка та впровадження у сфері протимінної діяльності інновацій – один з ключів до пришвидшення очищення території України. Минулого року Міністерство економіки спільно з Міноборони та ДСНС організувало тестування нових технологій в реальних умовах, а спільно з Київською школою економіки запустило акселераційну програму для проєктів у сфері розмінування. Ці проєкти довели, що вітчизняні розробники мають багато ідей, вартих посиленої уваги. Важливо, що  напрацювання українських розробників оцінені на міжнародному рівні. Переконаний, що за підтримки наших міжнародних партнерів та участі в проєкті MinesEye українських та закордонних науковців матимемо високотехнологічний, практичний та ефективний продукт, який до того ж вироблятиметься в Україні», - зазначив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Система MinesEye призначена для виявлення прихованих вибухонебезпечних предметів (ВНП).  В рамках тестування розробники провели понад 100 аеромагнітних досліджень. Подальша робота над проєктом дозволить удосконалити технологію, розширити її можливості та збільшити ефективність. До участі в проєкті, окрім БФ «Фундація Поступ», будуть залучені:

  • Авіаційний інститут Лукашевича ILOT (Польща), який має досвід досліджень з дистанційного зондування, оптичних методів виявлення та розпізнавання об'єктів на поверхні; 
  • Інститут геофізики НАН України, напрямком якого буде удосконалення алгоритмів обробки даних  магнітних вимірювань, а також оцінка ефективності наявних сенсорних технологій для виявлення вибухонебезпечних предметів;
  • Вроцлавська Політехніка (Польща) -  долучиться до розробки спеціальної дронової платформи, призначеної для завдань зі сканування;
  • Національний університет «Львівська політехніка» - працюватиме над створенням  безпілотного наземного транспортного засобу для прискорення процесу ідентифікації ВНП;
  • Державна служба України з надзвичайних ситуацій, з якою БФ підписав меморандум про співпрацю з метою впровадження наукового підходу до пошуку мін.

Довідково:

Благодійний фонд «Фундація Поступ» створено у 2022 році у Польщі (Вроцлав). Організація має на меті координацію волонтерської підтримки українських захисників.

Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» сприяє практичному співробітництву у сфері цивільної безпеки на основі наукових досліджень, інновацій та обміну знаннями. Програма пов’язує наукову спільноту з НАТО через співробітництво в галузі цивільної науки, спрямоване на вирішення нових викликів у галузі безпеки.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json