Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
У Мінекономіки підписано Меморандум на 1 млн євро щодо гуманітарного розмінування українських сільгоспземель
31.07.2023 | 18:31 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Гуманітарне розмінування є одним з ключових пріоритетів швидкого відновлення України, адже мова йде про безпеку людей, відновлення повноцінної роботи агропідприємств, налагодження продовольчих ланцюгів постачання, зокрема, це питання світової продовольчої безпеки, гарантом якої є Україна. Щоб активізувати всі необхідні процеси для швидкого та якісного обстеження і очищення земель Уряд працює над комплексною Стратегією протимінної діяльності із залученням експертизи і досвіду міжнародних партнерів, таких як Хорватія. 

Про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з хорватською делегацією на чолі з Міністром закордонних справ Хорватії Горданом Грліч-Радманом.

«Ми активно працюємо з нашими міжнародними партнерами над тим, щоб запустити ринок гуманітарного розмінування в Україні, закупити спецтехніку, навчити саперів, сертифікувати приватних операторів з розмінування та організувати власне виробництво. Наразі в Україні потенційно забруднені землі налічують 174 тис. кв км, при цьому ми маємо лише 3 тисячі саперів та 26 машин для розмінування. Ми шукаємо рішення, як правильно розбудувати процес гуманітарного розмінування і повернутися до продуктивного використання територій. Досвід Хорватії в цьому питанні є дуже цінним для нас», - підкреслила Юлія Свириденко.

В свою чергу Міністр Гордан Грліч-Радман зазначив, що Уряд Хорватії націлений підтримати Україну в її прагненні очистити землі якнайшвидше, щоб посилити економічну і соціальну галузі. Зокрема, йдеться про підтримку проекту з локалізації виробництва в Україні спецтехніки з розмінування такими хорватськими компаніями, як DOK-ING та Duro Dakovic Group Plc. Він зазначив, що компанія DOK-ING планує відкрити офіс в Україні. Також буде проведено серію експертних зустрічей зі спеціалістами з розмінування, щоб допомогти у розробці Стратегії протимінної діяльності.

Крім того, 11 та 12 жовтня у Загребі, Хорватія, пройде Міжнародна конференція донорів  гуманітарного розмінування в Україні. Конференція стане платформою для мобілізації додаткової міжнародної підтримки та ресурсів для ініціатив з розмінування в Україні.

Також у ході зустрічі Міністром закордонних справ Хорватії Гордан Грліч-Радманом та Директором Всесвітньої продовольчої програми (ООН) в Україні Метью Холлінгвортом було підписано Меморандум, присвячений обстеженню сільськогосподарських земель України, їх очищенню від вибухових речовин та безпечному відновленню виробництва агропродукції. Програма також допомагає фермерам відновлювати ґрунти та виробництво продуктів після звільнення земель

Уряд Хорватії пожертвував 1 мільйон євро ВПП (ООН), щоб допомогти українським фермерам відновити роботу в регіонах, які найбільше постраждали від вибухонебезпечних залишків війни. Це найбільше пожертвування Хорватії ВПП (ООН).

«Ми щиро радіємо цій ініціативі. Фермери Харківської, Херсонської, Миколаївської області першими долучаться до програми. Сподіваюся, що за рік ми зможемо розширити програму і паралельно з тим ми, як Уряд, працюємо, щоб підсилити спроможність наших державних інституцій, ДСНС, інституцій Міністерства оборони. До кінця року ми плануємо збільшити щонайменше вдвічі кількість саперів і машин, і продовжити розмінування звільнених територій, сільгоспземель і лісів», - підкреслила Юлія Свириденко

Довідково:

Всесвітня продовольча програма Організації Об'єднаних Націй є найбільшою у світі гуманітарною організацією, яка рятує життя в надзвичайних ситуаціях та використовує продовольчу допомогу для побудови шляху до миру, стабільності та процвітання для людей, які відновлюються після конфліктів, стихійних лих та наслідків зміни клімату.

ВПП  працює в Україні, щоб надавати продовольчу та грошову допомогу українцям, які постраждали від війни, і тісно співпрацює з фермерами, пекарнями та іншими виробниками для відновлення або підтримки виробництва продуктів харчування та продовольчих систем.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2