Міністерство економіки України

Рейтинг міст Прозорро.Продажі: як громади управляли своїм майном через онлайн-аукціони у 2023 році

За підсумками 2023 року щорічний рейтинг міст Прозорро.Продажі очолили Золотоноша Черкаської області, Балта в Одеській області та Київ. Загалом до рейтингу потрапили 26 міст, які найактивніше реалізовували свої активи на Прозорро.Продажі у 2023 році. Сумарний дохід громад, що потрапили до цьогорічного рейтингу, склав майже один мільярд гривень. 

«Органи місцевого самоврядування сьогодні — це драйвери змін на місцях, багато з яких активно долучаються до запроваджених міністерством програм, спрямованих на розвиток бізнесу. Водночас у громад є ще й великий потенціал, який вони можуть реалізувати самостійно, успішно продаючи та здаючи в оренду комунальну нерухомість та землі через Прозорро.Продажі. Державні онлайн-аукціони у 2023 році допомогли заробити до місцевих бюджетів щонайменше 1,6 млрд гривень. Це приклад того, як підвищення спроможності кожного окремого міста чи селища наближає нас до відновлення економіки країни загалом», - зазначив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев

«У порівнянні з першим роком повномасштабного вторгнення у 2023 році ще кілька десятків міст повернулися до реалізації активів через державні онлайн-аукціони Прозорро.Продажі. Загалом у 2023 році з системою працювали 334 територіальні громади, які оголосили понад 7.3 тисячі успішних торгів з малої приватизації, оренди комунального майна та здачі в оренду й продажу земель. І це можливість для громад самостійно генерувати надходження до своїх бюджетів й залучати бізнес, який викуповує та бере в оренду комунальні активи», - додав Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі

Органи місцевого самоврядування в Золотоноші успішно провели минулого року 61 аукціон із 78 оголошених. Завдяки онлайн-аукціонам місцевий бюджет отримав майже 1,9 млн гривень. 168 успішних торгів принесли Балті понад 23,3 млн гривень. А столичний бюджет у 2023 році поповнився на понад 141,4 млн гривень за підсумками майже пів тисячі аукціонів.

До першої п’ятірки міст із найвищою ефективністю управління майном через онлайн-аукціони потрапили також Луцьк та Лубни. Міські бюджети заробили понад 12,5 млн та майже 4,8 млн гривень відповідно від реалізації комунальних активів.

До топ-10 міст за підсумками 2023 року також увійшли Чернівці, Дніпро, Тернопіль, Львів та Кременчук.

Львів, який посів 9-ту сходинку, за результатами минулого року залучив найбільше коштів у системі серед усіх міст. Мала приватизація, оренда та земля принесли до його бюджету майже 160,4 млн гривень.

Методологія рейтингу:

  1. Рейтинг охоплює період з 01 січня по 31 грудня 2023 року. 
  2. До рейтингу міст Прозорро.Продажі за 2023 рік були відібрані територіальні громади, які провели понад 60 успішних аукціонів за рік.
  3. Рейтинг формувався як середнє значення таких показників:
    1. Бал за використання системи за трьома обов’язковими напрямами: максимальна кількість балів 3 (1 – земля, 1 – оренда, 1 – мала приватизація).
    2. Бал за конкурентність (відносно міста з найбільшою конкурентністю). У 2023 році бал розраховували відношенням середньої конкуренції досліджуваного міста до конкуренції у м. Белз (в середньому 2,81 учасника на торги).
    3. Бал за успішність (відносно міста з найбільшою часткою успішних аукціонів). Цей показник вказує на ефективність продажу активів, коли місто не тільки виставляє лоти, а й завершує угоди. За 2023 рік бал обчислювали відносно Миколаєва з ефективністю торгів 87,5%.
  4. При формуванні рейтингу не використовувався критерій доходу, оскільки вартість землі, нерухомості залежить від інфраструктури міста, кількості населення, наближеності до лінії фронту тощо.

Нагадаємо, за майже сім років роботи онлайн-аукціони Прозорро.Продажі допомогли залучити до місцевих бюджетів понад 6,3 млрд гривень. Управління майном громад, а саме продаж обʼєктів малої приватизації, оренда комунального майна та оренда й продаж земель комунальної власності через державні онлайн-аукціони Прозорро.Продажі є обовʼязковими для органів місцевого самоврядування відповідно до законодавства. Продаж сільгоспземель державної та комунальної власності заборонений відповідно до Земельного кодексу.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json