Міністерство економіки України

Майже половина найбільших державних підприємств України досі не почали незалежний аудиту фінансової звітності за 2016 рік

Мінекономрозвитку підбиває підсумки попередніх результатів проведення аудиту консолідованої фінансової звітності найбільших державних підприємств України за 2016 рік.

Станом на 20 червня 2016 року серед 45 найбільших державних підприємств, незалежний зовнішній аудит у повній відповідності із законодавством проведено лише у 18 державних компаніях.  6 компаній все ще перебувають у процесі здійснення аудиторської перевірки фінансової звітності.

Слід відзначити, що ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» за тендерною процедурою визначила аудиторів із суттєвими порушеннями регламенту, визначеного постановою КМУ №390 “Про деякі питання проведення аудиту суб’єктів господарювання державного сектору економіки” від 4 червня 2015. 

19 із 45 найбільших державних підприємств України є такі, що на даний момент ще досі не почали проведення необхідних процедур із зовнішнього аудиту, що також є грубим порушенням регламенту Постанови №390. До числа таких компаній увійшли: ДП "Укрспирт", ДП "Укрхімтрансаміак", Державна компанія "Укрспецекспорт", ДП “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря” - “Машпроект”, ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго", Адміністрація морських портів, Маріупольський МТП, Одеський МТП, Южний МТП, МТП “Чорноморськ”, ДП "Регіональні електричні мережі" і ДП “Вугілля України”, ПАТ "Сумихімпром", ДП "Національний спортивний комплекс "Олімпійський", Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська АЕС", ДП "Виробниче об’єднання "Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова", ДП "Укркосмос", ДП “Фінансування інфраструктурних проектів”, а також ДП “Держвуглепостач".

“Саботаж незалежного аудиту - це саботаж реформи управління державними підприємствами”, - пояснює перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. - “Ми повинні розуміти реальний стан справ на підприємствах, щоб робити висновки про ефективність його менеджменту та інвестиційну привабливість. Будь-який керівник, який відповідає за свою роботу, не боїться аудиту, тим більше від компаній зі світовим ім’ям. Коли інформація приховується - це одразу свідчить, що десь є проблеми”.

 Як відомо, 137 найбільших державних підприємства були зобов'язані щороку проходити незалежний аудит фінансової звітності в рамках проведення реформи системи управління державною власністю. В найбільших 45 підприємствах аудит має проводитись великими компаніями, які визнані на світовому ринку, мають значний досвід аудиторської роботи та професійну репутацію, яка відповідає критерію прозорості та незалежності. 

За перебігом незалежного аудиту в компаніях першої групи можна спостерігати за посиланням: http://bit.ly/2szvtNj

Довідково

Дія Постанови КМУ №390 “Про деякі питання проведення аудиту суб’єктів господарювання державного сектору економіки” від 4 червня 2015 року поширюється на акціонерні та унітарні держпідприємства, вартість активів яких перевищує 250 млн грн (окрім державних банків та банків з державною часткою у статутному капіталі). Поміж іншим, для найбільших держпідприємств, чиї активи перевищують 2 млрд грн або які отримують чистий дохід на рівні понад 1,5 млрд грн визначено наступні критерії для відбору аудиторських фірм: реєстрація в Україні, відповідний досвід аудиту, не менше 100 аудиторів у штаті (в тому числі не менше 15 аудиторів з міжнародним сертифікатом АССА, IFAC, AICPA, ICAEW та не менше 5 аудиторів з українським сертифікатом), чинний договір страхування професійної відповідальності, а також річний обсяг виручки не менше 30 млн грн, що є показником незалежності такої аудиторської фірми від одного замовника. Для держпідприємств з активами понад 250 млн грн встановлено аналогічні, але менш жорсткі критерії відбору аудиторів.

Так, станом на 2016 рік, до першої групи входить 45 держпідприємств (ті компанії, про які йшла мова вище), тоді як до другої групи входить 92 підприємства.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json