Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
єОселя: Майже 200 українських родин взяли іпотечні кредити за минулий тиждень на 300 млн грн
30.10.2023 | 17:19 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

За минулий тиждень 189 українських родин взяли кредити за програмою єОселя на придбання житла на загальну суму майже 300 млн грн.  Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

“На сьогодні кредити на придбання житла за програмою єОселя отримали вже 4365 українських родин. Банки видали кредитів загалом на 6,3 млрд грн. Від початку запуску в серпні масової іпотеки, за якою можна взяти кредит під 7%, щотижня близько 200 українців беруть кредити за програмою. Третина кредитів - саме під 7%. Лише минулого тижня на таких умовах кредити отримали 58 українців. Нагадаю, що масова іпотека орієнтована, в першу чергу, на первинний ринок - кредити надаються на придбання квартир в будинках, які будуються, або не старше 3 років. Таким чином завдяки програмі ми не лише допомагаємо українцям придбати власне житло, а й стимулюємо активізацію в будівельній та суміжних галузях економіки”, - зазначила  Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 189 кредитів на 294 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 103 військовослужбовців та силовиків, 12 педагогів, 14 медиків та 2 науковця;
  • кредити під 7% отримали 50 українців без власного житла та 8 ВПО.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (138 кредити) та у забудовника (47). Також четверо українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 48;

міста Києва - 31;

Одеській - 15;

Львівській - 14;

Вінницькій - 12.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank та Укрексімбанк. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2