Міністерство економіки України

Унікальна угода: Україна та Об’єднані Арабські Емірати ухвалили спільну заяву щодо завершення переговорів щодо Угоди про Всеосяжне економічне партнерство між Урядами України та ОАЕ

Унікальна угода: Україна та Об’єднані Арабські Емірати
ухвалили спільну заяву щодо завершення переговорів щодо Угоди про Всеосяжне економічне партнерство між Урядами України та ОАЕ

26 квітня 2024 року у м. Абу Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Державний міністр зовнішньої торгівлі ОАЕ Тані бін Ахмед Аль Зеюді підписали Спільну заяву про завершення переговорів про Угоду про Всеосяжне економічне партнерство між Урядом України та Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів.

За результатами переговорів Сторонам вдалося досягнути домовленостей щодо значної лібералізації доступу як до ринків товарів, так і до ринків послуг; закласти підвалини для поглиблення співпраці в торговельній, інвестиційній, економічній, цифровій та інших сферах.

“Це перша угода у найбільш економічно просунутому регіоні Близького Сходу. Вона охоплює не лише Об’єднані Арабські Емірати, але загалом регіони Затоки. Тобто це вихід не лише на ринок Еміратів, а вихід на глобальний ринок. Бо Емірати — це торговельний, економічний, фінансовий хаб. Емірати займають перші сходинки з погляду логістики торгівлі. Друге — це не класична угода ЗВТ, вона всеохоплююча, тобто включає товари, послуги, інвестиції, цифрову торгівлю та інше. Тому закінчення переговорів щодо Угоди — історична подія у наших двосторонніх відносинах. Я сподіваюся, що українська та еміратська бізнес-спільноти використають усі можливості угоди, що допоможе відкрити величезний потенціал у нашій торговельній та економічній співпраці. Угода сприятиме покращенню умов торгівлі між Україною та ОАЕ, зростанню обсягів товарів та послуг шляхом зниження тарифних бар'єрів та стимулювання інвестиційного співробітництва між обома країнами”, — пояснила Юлія Свириденко. 

Після підписання зазначеної Заяви Сторони розпочнуть юридичну вивірку проєкту Угоди, а також внутрішньодержавні процедури, необхідні для підписання Угоди про Всеосяжне економічне партнерство між Урядом України та Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів.

Аналіз короткострокового впливу показує, що угода може сприяти збереженню позитивного сальдо торгівлі товарами. У середньо- та довгостроковій перспективі може вплинути на зміщення траєкторії розвитку реального ВВП на 0,10%. 

Серед секторів найвищі темпи приросту очікуються у транспортній сфері, а також у металургії, харчовій промисловості, зокрема борошномельному виробництві та виробництві олії. Зростання експорту металів та рослинної олії — очікуваний результат угоди. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json