Міністерство економіки України

Програми підтримки українського бізнесу від ЄБРР будуть модернізовані під поточні потреби економіки, - Юлія Свириденко

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо обговорили під час зустрічі в Києві питання розробки та втілення програм підтримки українського бізнесу задля  відновлення енергетичного сектору та перекваліфікації працівників на більш потрібні на ринку праці професії.

Україна і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочали діалог щодо розробки та втілення програм підтримки українського бізнесу задля  відновлення енергетичного сектору та перекваліфікації працівників на більш потрібні на ринку праці професії.  Про це йшлося на зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

«На сьогодні для української економіки є два критично важливих виклики - це енергетичні проблеми та нестача робочої сили. Через російські обстріли Україна втратила частину генеруючих потужностей і зараз відбуваються відключення світла по всій країні, від яких страждає, як бізнес, так і прості громадяни. Обидві ці категорії мають потреби в фінансуванні для збільшення своєї енергоефективності та забезпечення енергетичних потреб. Уряд зараз розробляє відповідну програму пільгового кредитування. Сподіваємось, що  ЄБРР підтримає наші ініціативи й зі свого боку допоможе профінансувати проєкти відновлення енергетики України.

Ще одним важливим викликом для економіки стала мобілізація спеціалістів до лав ЗСУ. Нам зараз потрібно приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців, які залишаються в тилу, на професії, які мають максимальний попит. В першу чергу мова йде про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто «чоловічі» професії. Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів - такі зараз реалії ринку праці. Перекваліфікація спеціалістів, разом  з працевлаштуванням ветеранів - це головні виклики для Уряду на ринку праці. ЄБРР розгляне можливість фінансово підтримати реалізацію відповідних програм перекваліфікації, як з боку держави, так і зі сторони українського бізнесу», - наголосила Юлія Свириденко.

Під час розмови сторони також обговорили підготовку України до нового опалювального сезону, а також питання закупівлі газу «Нафтогазом України».

Також сторони обговорили питання можливості створення нових логістичних маршрутів через сусідні країни, а також розширення програм фінансової підтримки для малих та середніх сільськогосподарських підприємств.

Довідково:

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) наразі реалізує 220 проєктів в Україні на більш ніж €5 млрд. Минулого року ЄБРР надав нашій країні рекордні €2,1 млрд після €1,7 млрд у 2022 році. ЄБРР, який є найбільшим інституційним інвестором в Україні, значно збільшив обсяги інвестицій після російського вторгнення у лютому 2022 року і вже у жовтні 2023 року перевищив свою мету інвестувати €3 млрд в Україні протягом 2022-2023 років.

Також у 2023 році керівництво ЄБРР ухвалило рішення збільшити оплачений капітал Банку на €4 млрд до €34 млрд з метою надання подальшої підтримки Україні. Інвестиції в Україні під час війни планується продовжувати на рівні близько €1,5 млрд на рік, при цьому збільшення капіталу дає можливість подвоїти цей обсяг, коли настане час для відновлення.

Протягом 2022-2023 років ЄБРР також вдалося мобілізувати для України близько €1,6 млрд донорських коштів включно з нефінансованими гарантіями. Понад €409 млн з цієї суми було виділено лише у 2023 році. Майже половину донорських ресурсів надав Європейський Союз. Значні внески також зробили окремі донори, у тому числі Канада, Норвегія, Іспанія та Нідерланди.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json