Міністерство економіки України

Мінекономіки долучилось до міждержавного діалогу в рамках 52-ї сесії Міжнародної ради по зерну

22 січня 2021 року в режимі відеоконференції українська делегація на чолі з заступником Міністра розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України - Торговим представником України Тарасом Качкою взяла участь у 52-й сесії Міжнародної ради по зерну.

Метою форуму є інформування учасників щодо передових практик впровадження цифрових рішень у зерновій промисловості та створення передумов для обміну досвідом приватного та державного секторів, розробка ефективних рішень для підтримки торгівлі в умовах обмежень, викликаних пандемією COVID-19.

«Україна є важливим гравцем на міжнародному ринку зерна, одним з гарантів продовольчої безпеки в світі, та має потенціал у нарощенні виробництва і експорту зернових. За результатами 2019/2020 маркетингового року в сукупності за обсягом експорту всіх зернових культур Україна стала «срібними призерами», пропустивши вперед лише США», - прокоментував заступник Міністра Тарас Качка.

Зокрема, за даними міністерства сільського господарства США в 2019/2020 МР в рейтингу найбільших експортерів зернових Україна посіла 2 місце за обсягом поставок ячменя, 4 – по кукурудзі, 5 – по пшениці.

Так, учасники розглянули багаторічний прогноз та можливий сценарій для попиту та пропозиції на основні зернові та олійні культури, національні торговельні політики з акцентом на запровадженні країнами додаткових торговельних обмежень. Крім того, на засіданні було внесено пропозицію щодо посилення міжнародного торговельного співробітництва. 

Нагадаємо, влітку 2020 року заступника Міністра Тараса Качку було обрано заступником Голови Міжнародної ради по зерну на 2020/2021 рік.

Довідково:

Міжнародна ради по зерну була заснована в рамках Конвенції про торгівлю зерном 1995 року та є провідним світовим форумом для міждержавного діалогу з питань, пов’язаних із торгівлею зерновими.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json