Міністерство економіки України

Власна справа: Ще 248 українців отримають від держави гранти на старт або розвиток бізнесу на 60 млн грн

Власна справа: Ще 248 українців отримають від держави гранти на старт або розвиток бізнесу  на 60 млн грн

248 українців визнані переможцями чергових хвиль грантової програми «Власна справа» та отримають від держави 60 млн гривень на старт або розширення бізнесу. При цьому отримувачі грантів створять понад пів тисячі нових робочих місць. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

«Ще 248 українців, які подавали заяви на мікрогранти за програмою “Власна справа” в листопаді-грудні минулого року, визнано переможцями і вони отримають від держави кошти на започаткування або розвиток власного бізнесу на 60 млн грн. Загалом у минулому році позитивне рішення про надання гранту отримали майже 10 тисяч українців, а від початку дії програми в липні 2022 року - 13,5 тисяч. На сьогодні 75% з них вже отримали гроші на рахунки та реалізовують свої бізнес ідеї. Держава вже інвестувала у розвиток мікро- та малого бізнесу 2,4 млрд грн. Створено близько 3 тисяч нових підприємств, ще вдвічі більше компаній розширюють та масштабують свій бізнес. Окрім того, це понад 30 тисяч нових робочих місць для українців”, - зазначила Тетяна Бережна. 

Серед отримувачів мікрогрантів 21-22 хвиль 58% жінок і 42% чоловіків. Понад 75% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Житомирської області (26 осіб), Львівської області (24 особи), Харківської області (21 особа) та Київської області (20 осіб). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 21-22 хвиль, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 70 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 40 осіб;
  • переробна промисловість – 34 особи;
  • охорона здоров’я та надання соціальної допомоги - 21 особа.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json