Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
єОселя: Українці отримали 5 млрд грн пільгових кредитів на придбання житла
26.09.2023 | 13:30 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Минулого тижня кредити на придбання житла за програмою єОселя отримали 188 українців на загальну суму 282 млн грн. З початку дії програми вже 3 471 родина взяла пільгові іпотечні кредити на майже 5 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун. 

“Від початку дії програми єОселя пільгові кредити на придбання житла взяла вже 3471 українська родина на загальну суму майже 5 млрд грн. Більшість з них - понад 70% - це родини військовослужбовців та силовиків, які можуть взяти кредит на пільгових умовах - під 3%. Так само, як і медики, вчителі та науковці. З 1 серпня кредит за програмою можуть взяти всі українці, які не мають свого житла, або потребують покращення житлових умов. Для них ставка кредитування становить 7%. Ми спостерігаємо зростання попиту на ці кредити - вже другий тиждень поспіль 25% виданих кредитів надано під 7%. Всього минулого тижня банки видали українцям іпотечних кредитів на 282 млн грн”, -  зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 188 кредитів, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 93 військовослужбовці та силовики, 22 педагоги, 22 медики та 3 науковці;
  • кредити під 7% отримали 45 українців без власного житла, 3 внутрішньо переміщені особи.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (142 кредити) та у забудовника (46). 

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області - 54;
  • міста Києва - 37;
  • Волинської, Одеської областей - по 11;
  • Івано-Франківської області - 9.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізовують програму Мінекономіки, Мінцифри, «Укрфінжитло» та Дія. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank та Укрексімбанк. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2