Міністерство економіки України

Україна та Хорватія підписали міжурядову угоду про співробітництво в сфері розмінування

Підписання Угоди

Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович під час зустрічі в Загребі 10 жовтня 2023 року обговорили питання посилення співпраці між країнами в економічній сфері, питаннях відновлення, сфері гуманітарного розмінування. По завершенню зустрічі Юлія Свириденко та Віцепрем’єр-міністр – Міністр внутрішніх справ Республіки Хорватія Давор Божинович в присутності Прем’єр-міністра Республіки Хорватія підписали міжурядову угоду про співробітництво в сфері розмінування. 

«Україна надзвичайно вдячна хорватському народу та Уряду Хорватії за політичну, військову, фінансову і гуманітарну підтримку, яку отримує наша держава та українці з початку широкомасштабного вторгнення. Ми вдячні за програми з оздоровлення наших захисників та дітей українських бійців, які ініціювала та реалізує ваша країна. Хорватам не потрібно розповідати, що таке війна, що таке агресія: порівняно не так давно Хорватія відчула це на собі. А наслідки відчуває й досі: адже міни та снаряди, що не вибухнули, не знають про закінчення війни. Хорватія пройшла важкий та довгий шлях подолання наслідків. І сьогодні Україні потрібен досвід Хорватії в сфері розмінування і в сфері реконструкції та відновлення», - зазначила Юлія Свириденко під час розмови з Андреєм Пленковичем.

Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України підкреслила, що насамперед для нашої держави буде корисним досвід Хорватії в частині організації та модерації розмінування.

Виступаючи під час підписання Угоди про співробітництво в сфері розмінування, Юлія Свириденко зазначила, що одним з вагомих та важливих елементів підтримки Хорватією України є співпраця в сфері гуманітарного розмінування. 

«Машини для розмінування хорватського виробництва вже працюють на українських полях, роблячи землю безпечною. Влітку українські та хорватські виробники домовились про локалізацію в Україні виробництва таких машин. Сьогодні ми посилюємо взаємодію. Міжурядова угода про співробітництво в сфері розмінування розпочинає новий етап співпраці урядів, експертів, фахівців в сфері розмінування, виробників обох країн. Співпраці, кінцевою метою якої є очищення території України від мін, забезпечення безпеки українців, відновлення та розвиток нашої держави», - зазначила Юлія Свириденко.

Як підкреслила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України, напрямки співпраці, передбачені Угодою, є складовими Стратегії протимінної діяльності, над проектом якої працює Україна. Тому Угода  - дуже практичний та предметний документ, робота в рамках якого розпочнеться негайно.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про співробітництво в сфері розмінування передбачає співпрацю, зокрема, за наступними  напрямками:

• заходи нетехнічного та технічного обстеження, розмінування, очищення територій;

• навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами, надання допомоги постраждалим від мін;

• розробка нормативно-правової бази та стандартних процедур у сфері протимінної діяльності;

• тренінги для фахівців, обмін досвідом серед експертів, викладачів із підготовки фахівців із розмінування, передача експертних знань і кращих практик;

• обмін знаннями та досвідом щодо розвитку спроможностей з виробництва засобів захисту, обладнання для пошуку мін та розмінування, у сфері підготовки та сертифікації мінно-пошукових собак;

• сприяння обміну досвідом з практичного використання обладнання, що використовується у сфері розмінування та ін.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json