За перший місяць інспекційної кампанії виявлено понад 5 тис. неформальних працівників

Завершився перший місяць інспекційної кампанії з виявлення неформальних трудових відносин. За цей час було  розпочато 1676 інспекційних відвідувань та  виявлено 5026 працівників, допущених до роботи без трудових договорів. Крім того під час проведення перевірок укладено трудові договори із 2421 працівником.

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить понад  4 особи на одного перевіреного роботодавця, при цьому 57 % від загальної кількості незадекларованих працівників виконували роботу на користь ФОПів. 

Найбільше незадекларованих працівників виявлено у:

  • Запорізькій області(458); 

  • Вінницькій області (401);

  • Одеській області (323).

До всіх роботодавців, які допускають до роботи працівників без оформлення трудових відносин, застосовані заходи притягнення до відповідальності відповідно до чинного законодавства. Наразі застосовано 734 попередження щодо платників єдиного податку першої-третьої групи та накладено понад 5 млн грн штрафних санкцій до інших роботодавців.

“Головна мета інспекційної кампанії - це підтримка легального бізнесу, подолання проблеми тіньової зайнятості, яка на сьогодні є надзвичайно актуальною для України. Це не про намір накладати штрафи. Проте, якщо роботодавці нехтують вимогами законодавства про працю та порушують права працівників, то мають нести за це  відповідальність”, - зазначила заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко.

 Дізнайтеся більше про незадекларовану працю https://bit.ly/3xQhWkR.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json