Міністерство економіки України

Мінекономіки запроваджує декілька механізмів залучення інвестицій у співпраці з MIGA та Світовим банком

Найближчим часом в Україні будуть запроваджені декілька механізмів залучення інвесторів. Про це повідомив заступник міністра економіки Олександр Грибан в ефірі Національного телемарафону.

Один з них буде втілено у співпраці з Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій (MIGA), яке вже виділило Україні 30 млн доларів на реалізацію пілотного проекту зі страхування інвестицій. 

«Нам вдалося домовитись з MIGA, що ми запустимо проект по страхуванню інвестицій на 30 млн доларів. Механізм гарантування інвестицій базується на тому ж принципі, що і випуск страхового полісу. Інвестор, що захоче здійснити інвестицію в Україну, може придбати такий страховий поліс і в разі форс-мажору, агенція, як страхова компанія, відшкодує йому витрати. Сума в 30 млн доларів обумовлена тим, що зараз MIGA має такий запас вільних коштів. Але ми на цьому не будемо зупинятись. Розраховуємо, що з 17 мільярдів доларів трастового фонду Світового банку на відновлення України в 2023 році нам вдасться залучити до 1 млрд доларів саме на страхування інвестицій», - розповів заступник міністра економіки Олександр Грибан.

Ще один фінансовий інструмент по залученню інвестицій розробили разом з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), що входить до структури Світового банку. 

«В поточних умовах залучення кредитів для приватного сектору є однією з передумов підвищення інвестиційної привабливості. І тут ми теж можемо розраховувати на МФО. Мова йде про виділення коштів від корпорації IFC, яка є членом Світового Банку, на сумму 1 млрд доларів. Вони як правило не фінансують більше 30% вартості проекту. Ще 40% буде фінансувати інший міжнародний банк – можливо це буде консорціум разом з Європейським банком реконструкції і розвитку. Таким чином, загальний обсяг проектів, який може бути профінансований за цим механізмом, складатиме понад 3 млрд доларів», - пояснив Олександр Грибан.

Міністерство економіки вбачає стратегічні перспективи відновлення економіки саме у фінансуванні економічного розвитку.

«Ми прагнемо гарантувати інвестиції, запрошуємо іноземних партнерів долучатися до спільних проектів з нашими локальними підприємствами, а також стимулюємо внутрішнього інвестора. Таким чином ми створюємо додану вартість, робимо все, щоб ВВП почав зростати, а бюджет наповнювався», - зазначив заступник міністра економіки. 

Нагадаємо, Уряд виділив переможцям грантових програм “єРобота” новий транш коштів на започаткування та розвиток бізнесу на загальну суму 81 млн грн. Таким чином з початку дії цієї програми вже було перераховано підприємцям 133 млн. грн. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json