Міністерство економіки України

Відбулось чергове суспільне обговорення земельної реформи з територіальними громадами України

фото

26 листопада відбулося суспільне обговорення земельної реформи з керівниками територіальних громад та експертами галузі. В обговоренні взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, уповноважений Президента України з земельних питань Роман Лещенко, народні депутати, представники Мінекономіки та Держгеокадастру.

«За результатами минулих відкритих обговорень з керівниками ОТГ, експертами галузі та профільними асоціаціями, у першому читанні прийнято два законопроекти №2194 і №2195 щодо дерегуляції земельних відносин та передачі повноважень місцевим громадам по розпорядженню землями. Цього тижня закінчується термін для надання правок. Ми хочемо ще раз вислухати очільників ОТГ, обмінятися новими пропозиціями та врахувати її при доопрацюванні цих законопроектів», - зауважив Микола Сольський.

Також він додав, що завтра закінчується строк подачі правок до основного законопроекту щодо обігу земель с/г призначення №2178-10, наступного тижня їх почнуть опрацьовувати. Так, серед важливих правок законопроекту – іноземці зможуть бути учасниками підприємств, які матимуть змогу купляти сільськогосподарську землю тільки при умові затвердження такого рішення на референдумі, також суттєво буде знижена концентрація земель в одних руках.

«Наразі вже проведено інвентаризацію державних земель. Так, територіальні громади вже отримали у своє розпорядження 1,7 млн га земель с/г призначення. Після прийняття законопроекту про обіг с/г земель ми зможемо додатково передати їм ще 3 млн га земель. Громади зможуть передавати ці землі по аукціону в оренду, що формуватиме близько 15-20 млрд грн щороку. Це дійсно дуже суттєвий ресурс наповнення місцевих бюджетів, створення добробуту на сільських територіях», - зазначив Тарас Висоцький.

У свою чергу Роман Лещенко розповів про національний діалог в рамках регіональних земельних форумів, який вже на сьогодні проведено в 15 регіонах.

«Попереду – зустрічі з представниками громадськості, всіма суб’єктами господарювання, які зацікавлені у питанні земельної реформи. Крім того, ми продовжуємо діалог з профільними асоціаціями, учасниками АТО, будуть обговорюватись депутатські ініціативи. Ми очікуємо дійти того компромісу, який дасть змогу провести земельну реформу максимально ефективно та прозоро», - додав Роман Лещенко.

У ході обговорень учасників поінформували про парламентські ініціативи у сфері децентралізації та запровадження обігу земель, як ефективного інструменту розвитку ОТГ. Присутні представники ОТГ мали змогу поставити питання, а також висловити конкретні пропозиції до проектів законів, які будуть враховані при їх доопрацюванні.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json