Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

02
Червня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
В Україні зріс індекс економічної політики в сфері малого та середнього підприємництва - звіт ОЕСР
21.04.2020 | 17:49 | Прес-служба Мінекономіки

Україна досягла значних успіхів серед країн Східного партнерства за напрямками «Застосування принципів зеленої економіки в діяльності МСП» (+108%) і «Розвиток підприємливості в процесі навчання і підтримка підприємницької діяльності жінок» (+77%). Загалом за період оцінки до 2020року Україна досягла позиції провідного реформатора. Про це йдеться в новому звіті Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). 

“Держава системно працює в напрямку покращення економічної політики перш за все в інтересах розвитку малого та середнього підприємництва. Кроки задля цього, що запровадженні або в стані реалізації, отримали високу оцінку європейських експертів -  Україна стала лідером серед країн Східного партнерства. Зараз ми докладатимемо ще більше зусиль аби зберегти такий темп прогресу та допомогти розвитку МСП навіть в умовах кризи”, - сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитро Романович. 

В звіті на зростаючих позиціях в Україні також напрямки «Інтернаціоналізація МСП» (+62%) і «Послуги з розвитку бізнесу» (+58%). 

Серед основних реформ, які запровадила Україна, в даному звіті виділяють наступні: 

  • затверджена нова стратегія розвитку МСП в 2018 році і створений Офіс розвитку МСП для підтримки її реалізації. Останній надає широку консультаційну та інформаційну підтримку бізнесу про нові умови роботи під час карантину: https://sme.gov.ua/covid19/

  • розроблена концепція Нової української школи, яка ґрунтується на 10 ключових компетенціях, включаючи «підприємливість»

  • консолідований банківський сектор, що призвело до більшої стабільності і покращення доступу до фінансування МСП

  • поступове наближення до стандартів і технічних регламентів ЄС

  • заходи щодо екологізації МСП і розвитку зелених технологій включені до стратегії МСП до 2020 року. 

Зі звітом саме про ситуацію в Україні можна ознайомитись тут: https://bit.ly/2zePb8t

Повний звіт тут: https://bit.ly/2RVvKrU

Нагадаємо, що Уряд ініціював 2 програми підтримки бізнесу в умовах кризи. Підприємці-учасники програми “доступні кредити 5-7-9%” отримали можливість рефінансування позик, іншим за програмою “нові гроші” буде надана можливість отримання кредитів під 5%. Головна умова - збереження та створення робочих місць. 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json