Міністерство економіки України

До “Армії відновлення” залучено понад 3300 безробітних у 9 областях, - Тетяна Бережна

До виконання суспільно корисних робіт у рамках проекту “Армія відновлення” залучено вже 3314 безробітних у дев”яти регіонах. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна в ефірі телемарафону “Суспільне. Спротив”. 

“Ми залучаємо людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни і таким чином надаємо їм можливість перейти в статус зайнятих осіб та отримувати за виконання суспільно корисних робіт щонайменше 6700 грн.
    На сьогодні 3314 безробітних вже виконують такі роботи у 9 областях. Серед цих людей майже в рівній пропорції є жінки та чоловіки, більшість з них (52%) у найбільш працездатному віці 35-50 років, вони проживають переважно в маленьких містах, трохи рідше – у сільській місцевості, мають професійно-технічну (51%) або вищу (27%) освіту.
    І що важливо, до того, як вони долучились до виконання суспільно корисних робіт, вони тривалий час були безробітними - центр зайнятості шукав їм роботу в середньому понад 4 місяці. Тому їх участь в “Армії відновлення” надасть їм більше можливостей, адже вони отримуватимуть за виконання робіт більше, ніж середня допомога з безробіття”,
- розповіла Тетяна Бережна.

Нині суспільно корисні роботи проводяться у 9 областях - Сумській, Київській, Полтавській, Донецькій, Чернігівській, Рівненській, Запорізькій, Житомирській, Волинській. Найбільше безробітних залучено у Київській області - 770 осіб, Сумській - 739 осіб, Полтавській - 697 осіб.

За словами заступниці Міністра економіки, на сьогодні за виконання таких робіт безробітним виплачено вже 18,3 млн грн. Вона також повідомила, що проект “Армія відновлення” діятиме і наступного року, тому на організацію громадських та суспільно корисних робіт в бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на 2023 рік передбачено 154 млн грн.

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до:

  • розбору завалів та відновлення житлових будинків і приміщень, пошкоджених в результаті бойових дій;

  • облаштування та укріплення блок-постів, підвальних приміщень під укриття;

  • розчищення залізничних колій та автомобільних доріг; 

  • будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб; 

  • заготівлі дров для військових та населення; 

  • розвантаження та фасування гуманітарної допомоги; 

  • надання соціальних послуг в Пунктах незламності.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json