Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Процес відбудови України - вже на радарі дуже великої кількості міжнародних гравців, - Олександр Грибан
17.02.2023 | 17:49 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Повоєнна відбудова України - величезний капіталоємний процес, що вимагає значної мобілізації коштів та ресурсів. Про те, як прискорити їх залучення та зробити цей процес максимально ефективним та відповідальним, йшлося під час Тижня відповідальної ділової поведінки та Міністерської зустрічі, що проходила в Парижі у штаб-квартирі Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). 

Саме відповідальність у контексті принципів прозорості бізнес-процесів, а також оцінки їх впливу на довкілля та соціум, становлять основу економіки майбутнього. Україна, яка будує саме таку економіку вже сьогодні, готова застосовувати нові правила гри на шляху до інтеграції до світової політичної, економічної та бізнес-спільноти. Про це в ефірі Національного телемарафону розповів заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

За словами заступника Міністра, платформа OECD стала хорошим майданчиком для низки двосторонніх зустрічей. Зокрема, з представниками Великої Британії, Швейцарії, Німеччини, Чехії, Австрії. А також Міністерства економіки й Держказначейства Франції. 

“Серед тем обговорення була, зокрема, мобілізація коштів, яка може йти за кількома напрямками. Або через мультидонорську координаційну платформу, що була започаткована країнами Великої сімки. Туди кошти приходять безкоштовно - як гранти. Або через пільгові кредити, що передбачає залучення іноземних гравців та технохнологій. Зафіксували готовність всіх працювати. Поки не всі країни усвідомили важливість застосування страхування військових ризиків. Але всі рухаються у цьому напрямку”, - зазначив Олександр Грибан.

Зустріч із представниками Міністерства економіки та Держказначейства Франції стала продовженням діалогу, що розпочався минулого року, коли Уряд Франції виділив для України 1,2 мільярда євро макрофінансової допомоги. 200 млн з них можуть бути залучені як прямий борг від Держказначейства, а 1 мільярд - це гарантії, реалізовані через французьке Експортно-кредитне агентство Bpifrance. Вони передбачають залучення боргового капіталу від комерційних банків. Більш ніж половина коштів може бути використана на залучення українських підрядників та товарів, матеріалів, устаткування, тощо. 

Також представники Казначейства повідомили, що вже частково розширили мандат ЕКА на покриття певних елементів політичних ризиків, однак це не повноцінне страхування воєнного ризику. Над більш широким покриттям французький Уряд наразі ще працює та обіцяє результати вже найближчим часом.

За словами Олександра Грибана, процес відбудови України передбачає залучення інвестицій, що є доволі тривалим процесом, тож Уряд нині активно працює над залученням гарантій від країн-партнерів.

“Для консолідації інвестиційних проектів, під егідою Президента та Мінекономіки, була відкрита платформа Advantage Ukraine. Команда, що працює за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», постійно веде комунікацію з потенційними інвесторами та кредиторами. Повоєнна відбудова, безумовно, буде капіталоємним процесом. Тож Україна вже зараз на радарі дуже великої кількості міжнародних гравців”, - зазначив Олександр Грибан.

Нагадаємо, за перші кілька місяців роботи на платформу Advantage Ukraine надійшло більш ніж 500 запитів щодо можливостей інвестування в Україні, а також пропозицій проектів та торговельної співпраці. 


 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2