Міністерство економіки України

Ще майже 1 млрд грн держпідтримки надасть Уряд аграріям до кінця року

Відповідно до Державного бюджету України, а також взятих зобов'язань щодо фінансування у повному обсязі, майже 1 млрд гривень буде спрямований на фінансування програм державної підтримки сільського господарства до кінця 2019 року. Ці кошти були заблоковані у судовому порядку через позов від ГС «Всеукраїнська аграрна рада» до попереднього Уряду.

Сьогодні 28.12.2019 року відповідно до касаційного позову Міністерства юстиції України суд розблокував можливість провести виплати за двома державними програмами: «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» (830 млн гривень) та «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» (186 млн гривень).

“Ми підтвердили ділом свою позицію щодо пріоритетності сільського господарства та спільними зусиллями Уряду відстояли виплати по програмам підтримки. Ми й надалі будемо робити усе можливе, створювати відповідні умови, коли потрібно - надавати підтримку, аби агросектор нашої держави міг розвиватися”, -  прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Таким чином, загалом у 2019 році аграрії отримають майже 4,4 млрд гривень державної підтримки.

Довідково.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2019 у справі № 826/13664/18 задоволено частково апеляційну скаргу ГС «Всеукраїнська аграрна рада» та скасовано рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.05.2019 у справі за адміністративним позовом ГС «Всеукраїнська аграрна рада» до КМУ про визнання протиправними та нечинними нормативно-правових актів, прийнято нове рішення, яким визнано протиправними та нечинними з моменту прийняття: постанову Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва»; постанову Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств». 

Визнання протиправними та нечинними з моменту прийняття постанов КМУ призводить до неможливості використання коштів, передбачених Мінекономіки у державному бюджеті за програмами «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» та «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств», з моменту прийняття судового рішення, а саме з 10.12.2019.


 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json