За минулий тиждень понад 300 підприємців отримали доступні кредити на 2,6 млрд грн

За минулий тиждень понад 300 підприємців отримали кредити за урядовою програмою “Доступні кредити 5-7-9%” на загальну суму 2,6 млрд грн. З початку дії програми (лютий 2020 року) банки видали бізнесу 49,7 тисяч кредитів на 152 млрд грн.

Найбільше підприємці взяли антикризових кредитів – 60,7 млрд грн та на рефінансування попередньо отриманих кредитів – 28,8 млрд грн. Окрім того, на антивоєнні цілі було видано  25,3 млрд грн, на інвестиційні цілі - 11 млрд грн.  Аграрії отримали 25 млрд грн кредитних коштів на підтримку своєї діяльності, торговельні компанії взяли 1 млрд грн кредитів для поповнення обігових коштів.

Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють в:

  • сфері сільського господарства (53%);
  • торгівлі та виробництва (24%);
  • промислової переробки (14%).

Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Київська, Вінницька області та м. Київ.

На сьогодні участь у програмі беруть 44 банки, найбільшу кількість кредитів видали  “Приватбанк” (20,7  тис), “Ощадбанк” (7,3 тис)  та “Райффайзен Банк Аваль” (4,6 тис).

Нагадаємо, що урядова програма «Доступні кредити 5-7-9%» дозволяє залучити до 60 млн грн під 0% на період дії воєнного часу +1 місяць. Для роздрібних торгових мереж доступні кредитні кошти в розмірі до 1 млрд грн під 5% річних, що дає їм змогу вчасно розрахуватися з постачальниками та поповнити фінансовий баланс.

Також нещодавно Уряд розширив програму доступних кредитів на підприємства, зруйновані внаслідок бойових дій. Підприємці зможуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 млн грн.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json