Міністерство економіки України

$5,8 млрд складають потреби приватного сектору України у 2024 році на відновлення, частина джерел фінансування вже є доступною, - Юлія Свириденко

Потреби українського приватного сектору на 2024 рік тільки в частині промисловості та комерції складають 5,8 млрд доларів США. При цьому частина джерел фінансування вже є доступною для бізнесу. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко, коментуючи Результати дослідження Світового банку про збитки та потреби України на відновлення.

Світовий банк та Уряд у співпраці з Європейським Союзом, ООН та іншими партнерами оголосили 15 лютого результати Третього аналізу збитків та потреб України (RDNA3), завданих внаслідок майже дворічної війни.

«Результати Звіту стануть основою для імплементації Плану України в частині необхідних реформ та Ukraine Facility, зокрема інвестиційного механізму (Піллару 2), що дозволить приватному сектору та державним компаніям отримувати фінансування на інвестиційні проекти, спрямовані на відбудову та економічне зростання України», - наголосила Юлія Свириденко.

Очікується, що приватні інвестиції матимуть найвищий мультиплікативний ефект. У Звіті йдеться, що українська промисловість та комерційний сектор є основою української економіки та генерують близько 1/3 валового внутрішнього продукту, а також надають робочі місця для близько 6 мільйонів людей, а збитки секторів внаслідок війни оцінюються приблизно в 15,6 мільярдів доларів США.

 «Тому відновлення приватного сектору є ключовим пріоритетом для Уряду України. Лише у 2024 році потреби промисловості і комерції в інвестиціях становлять 4,2 млрд доларів США, а робочого капіталу – 1,6 млрд доларів, тобто разом - 5,8 млрд доларів. Це загальна потреба у фінансуванні сектору, яку ми з міжнародними партнерами маємо намір забезпечити», - зазначила Перший віцепрем’єр.

Основні напрямки фінансування, які Уряд, донори та міжнародні фінансові організації забезпечать поточного року – гранти для відновлення та модернізацію бізнесу, часткова компенсація відсоткових ставок за програмою доступних кредитів 5-7-9%, підтримка українських експортерів через Експортно-кредитне агентство, програми страхування воєнних ризиків,  стимули для інвестицій в приватний сектор, а також надзвичайно важливий напрямок - фінансування капітальних інвестицій та оновлення обладнання вітчизняних підприємств, що постраждали внаслідок війни.

«У Звіті передбачено щонайменше 1,6 млрд доларів США на фінансування інвестицій і важливо, щоб інструменти їх отримання були доступними  для компаній, як через банківську систему, корпоративне фінансування, так і через проєктне фінансування. Особливо в капіталомістких індустріях, які потребують встановлення або оновлення виробничих ліній, як, зокрема, в переробній промисловості. З метою забезпечення фінансування, ми задіємо Ukraine Facility та зокрема Інвестиційну Рамку для зниження ризиків проєктів в Україні», - підсумувала Юлія Свириденко.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json