Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

06
Серпня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
3 4 5 6 7 8 9
31 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Степан Кубів Верховній Раді доповів про першочергові кроки для підтримки інновацій в Україні
21.03.2018 | 16:55 | Прес-служба Мінекономрозвитку

21 березня у Верховній Раді України відбулись парламентські слухання на тему: «Національна інноваційна система України: стан та законодавче забезпечення розвитку» за участі Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, заступника Голови профільного комітету Парламенту Олексія Скрипника.

Ключовим завданням парламентських слухань стало визначення першочергових кроків для розвитку інновацій, а також координація спільних законодавчих ініціатив Парламенту, Уряду та наукової спільноти для розвитку інновацій в економіці та активізацію низької поточної інноваційної активності в Україні.

У своєму виступі Степан Кубів підкреслив, що попри значну кількість винаходів та винахідників в Україні досі дуже низький відсоток використання результатів таких винаходів у реальному секторі економіки. Так, за словами Степан Кубіва згідно з даними Державної служби статистики у 2014–2016 роках частка підприємств, які займались інноваційною діяльністю, становила 18,4%. При цьому, лише 11% інноваційних технологій використовуються у реальному секторі. Найбільша частка технологічно інноваційних зафіксована серед великих підприємств - 31%. 90% інновацій на підприємствах здійснюються власним коштом бізнесу, 3,1% - коштом іноземних інвесторів, 2,9% - коштом інших джерел.

“Відсутність стратегії та виразних пріоритетів для розвитку інновацій зруйнували українську систему наукових досліджень, орієнтованих подальшу реалізацію у виробництві, промисловості. Ми напрацювали низку системних рішень, але потрібна підтримка Парламенту. Перш за все слід надати Мінекономрозвитку повноваження формувати інноваційну політику для реального сектору економіки тобто внести зміни до закону про інноваційну діяльність”, -  підкреслив Степан Кубів.

Кубів також закликав сформувати візію державної політики в сфері інноваційної діяльності, та сформувати нову законодавчу базу для підтримки інновацій, де закріпити кращі міжнародні практики: зразки європейського законодавства, рекомендації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), напрацювання Мінекономрозвитку з експертним середовищем та профільним комітетом Парламенту.

“Треба впорядкувати доволі заплутане законодавче регулювання інновацій на бізнес-орієнтовану політику з підтримки попиту на створення інновацій для великих і малого бізнесу, а також стартапів, а також сформувати єдину візію формування та реалізації державної політики в сфері інноваційної діяльності в Україні”,  - підкреслив Степан Кубів.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json