Export Credit Forum 2022: заступник Міністра економіки презентував бачення розвитку фінансових інструментів стимулювання несировинного експорту в Україні

Export Credit Forum 2022: заступник Міністра економіки презентував бачення розвитку фінансових інструментів стимулювання несировинного експорту в Україні

Одним із головних завдань для уряду України на сьогодні є стимулювання інвестицій у переробну промисловість, що призведе до структурної зміни зовнішньої торгівлі України на користь несировинного експорту, вважає заступник Міністра економіки України Тарас Качка.

Для цього держава планує: 

  • запровадити режим сприяння експорту переробної продукції залежно від стадії її переробки; 

  • розробити механізм стимулювання виробників «зеленого» сектору експорту до ЄС; 

  • надавати допомогу новим експортерам, які хочуть виходити на ринок ЄС. 

  • запустити страхування від воєнних ризиків для інвестицій у переробку. 

За допомогою «Експортно-кредитного агентства» за наступні п’ять років планується підтримати до 100 млрд грн українського експорту. 

«Це дозволить нам збільшити загальний експорт до 280 млрд дол, а також створити чи зберегти 26 тисяч робочих місць», — зазначив заступник Міністра економіки. 

Додатковий обсяг фінансових ресурсів, доступних для експортно орієнтованого бізнесу заплановано збільшити з 0,3% ВВП до 5% ВВП до 2025 року. 

Ці кроки реалізовуватимуться уже зараз, а потім стануть частиною плану повоєнного економічного відновлення України. 

Тарас Качка під час дискусії наголосив, що, незважаючи на безліч викликів і складностей, які створює для експортерів війна, вона також створює нові можливості. Зокрема, зняті бар’єри на ринках ЄС, санкції проти російських компаній дозволяють українському експорту заміщувати російські товари на світових ринках, а створені логістичні «коридори солідарності» та підтримки з боку сусідніх держав-членів ЄС полегшують логістику. 

Організаторами Export Credit Forum 2022 є Міністерство економіки України, Експортно-кредитне агентство та Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json