Пілотний проект Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) розпочинає роботу з міністерств

photo

Перші угоди в рамках пілотного проекту Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) будуть підписані з представниками центральних органів влади вже на початку 2017 року. Про це йшла мова під час презентації пілоту ЦЗО, організованої проектом ЄС спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку).

Ключовим завданням пілотного проекту ЦЗО є підвищення ефективності закупівель за рахунок об’єднання замовлень на типові товари у великі тендери і залучення кваліфікованих спеціалістів. Заступник директора Департаменту регулювання  державних закупівель, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Лілія Лахтіонова, зазначила: «Створення централізованих закупівель в Україні, як це передбачено в Плані дій в рамках Стратегії реформування системи публічних закупівель/«дорожньої карти», значно спростить існуючі процедури і дозволить заощадити державні гроші і допоможе знизити рівень корупції».

Такий підхід дозволить значно зменшити навантаження на тендерні комітети, яких сьогодні нараховується більше 15 тисяч. «Сьогодні в процедури закупівель з боку замовників залучено більше 200 тисяч людей. Часто закупівлі для них – це додаткове навантаження. Передача частини закупівель на ЦЗО дозволить штатним працівникам замовників більше уваги приділяти своїм безпосереднім обов’язкам. В той час як частиною їхніх закупівель займатимуться фахівці ЦЗО», - пояснив Максим Леонтьєв, в.о. директора державної установи «Професійні закупівлі», на базі якої буде проводитись пілотний проект.

Андреас Нємєц, генеральний директор австрійського Федерального агентства закупівель, зазначив: «Я радий бути тут сьогодні – в момент становлення централізованих закупівель в Україні, яка довела свою ефективність в практиці держав-членів ЄС. Без сумніву, централізація закупівель є хорошим рішенням для подолання багатьох проблемних питань, з якими стикається система публічних закупівель в Україні. В практиці країн ЄС існує достатньо прикладів на підтримку подібних змін, а також чимало академічних досліджень засвідчують позитивний вплив від впровадження централізації».

Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС, підкреслив: «Сьогоднішній запуск централізованих закупівель є кульмінацією серії попередніх заходів в рамках Проекту, присвячених впровадженню централізованих закупівель в Україні. Вони включали в себе підготовку рекомендацій щодо рамкових угод, звіт про досвід ЄС в області централізованих закупівель та участь експертів проекту в спеціальній робочій групі Мінекономрозвитку з розробки пілотного проекту централізованих закупівель. Проект ЄС також тісно співпрацював з цього питання з австрійською владою. Ініціатива створення ЦЗО базується на кращій практиці ЄС та передбачає економію витрат і підвищення ефективності закупівель».

Детальніше про принципи роботи ЦЗО – в презентації: http://bit.ly/2gjqLPl

Нагадаємо, 23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову про запуск пілотного проекту із організації діяльності Централізованої закупівельної організації (ЦЗО). Участь в централізованих закупівлях в пілотному режимі будуть брати Уряд на рівні Секретаріату Кабміну, а також Донецька цивільна адміністрація. Очікується, що після успішного завершення пілотного проекту досвід ЦЗО буде розповсюджено, зокрема на  регіональному рівні.

Презентація пілотного проекту ЦЗО – за посиланням: http://bit.ly/2gAyMAO

Про Проект: Проект «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» розпочав діяльність у Києві в листопаді 2013 року та триватиме до листопада 2017 року. Робота Проекту спрямована на підтримку розвитку системи державних закупівель у відповідності до стандартів ЄС. Проект фінансує ЄС та втілює консорціум на чолі з компанією Crown Agents Ltd.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json