Міністерство економіки України

[Роз’яснення] Мінекономрозвитку наклало санкції на деяких імпортерів паливно-мастильних матеріалів та їхніх контрагентів

6 лютого 2017 року на підставі подань Служби безпеки України Мінекономрозвитку застосувало спеціальну санкцію до деяких імпортерів паливно-мастильних матеріалів (Накази Мінекономрозвитку №154 та №155, інформація про які оприлюднена на веб-сайті). Спеціальна санкція передбачає тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності та почне діяти з 18.03.2017.

Санкцію застосовано за порушення частини другої статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, а саме за дії, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

Служба безпеки України встановила, що підприємства, до яких були застосовані санкції, ввозили на митну територію України паливо походженням з Російської Федерації та Республіки Білорусь. При цьому, за даними СБУ, з метою акумуляції грошових коштів на рахунках «офшорних» структур, ухилення від сплати податків та мита до державного бюджету України компанії застосовували схему оформлення «непрямих» зовнішньоекономічних імпортних контрактів із контрагентами, зареєстрованими у країнах з пільговим режимом оподаткування.

СБУ має підстави вважати, що грошові кошти, перераховані деякими імпортерами паливно-мастильних матеріалів на адресу нерезидентів, зареєстрованих в «офшорних» юрисдикціях, частково використовуються для фінансування незаконних збройних формувань на території тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей України.

Разом з цим слід зазначити, що згідно із частиною 16 статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» відповідальність за недостовірність інформації, зазначеної в поданнях, щодо застосування санкцій, на підставі яких приймаються відповідні рішення Мінекономрозвитку, несе ініціатор подання у порядку, передбаченому законом.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json