Міністерство економіки України

Українським експортерам допоможуть освоїти ринок Японії, японським – України: підписано Меморандум

Державна установа «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» (надалі - Офіс) та Японська організація зовнішньої торгівлі (JETRO) спільно працюватимуть над реалізацією проєктів, покликаних посилити торговельні зв’язки між країнами. Меморандум про співпрацю між Офісом та JETRO підписаний 19 лютого 2024 року під час візиту урядової делегації України до Токіо.

«Україна повільно, але впевнено відновлює експорт. Минулого місяця експортовано 12 млн тонн продукції, що лише на 2 мільйони тонн менше за відповідні довоєнні показники. Відтак Уряд працює на досягнення нових, вищих рівнів. В тому числі шляхом розширення присутності на окремих ринках. Ринок Японії важливий для України. Ми бачимо зацікавленість вітчизняних виробників у присутності їх продукції в Японії. Ми також бачимо інтерес японського бізнесу до ринку України. Спільна робота українського Офісу з розвитку підприємництва та експорту та JETRO допоможе експортерам обох країн налагодити контакти з партнерами, увійти на ринок чи розширити присутність», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Меморандум про співпрацю між Офісом та JETRO передбачає, зокрема:

  • розширення діалогу та сприяння діловим можливостям між компаніями обох країн;
  • розвиток партнерства між стартапами України та Японії. Зокрема, сторони надаватимуть підтримку в організації стартап-заходів;
  • реалізацію спільних проєктів тощо.

Так, Офіс планує налагодити постійний обмін інформацією та передачу контактів українських виробників та IT-компаній, у тому числі через спеціальний цифровий сервіс – Каталог українських експортерів на порталі Дія.Бізнес. Офіс створює на порталі Дія.Бізнес окремий розділ для розміщення інформації про компанії, які хочуть експортувати в Україну ті чи інші технологічні рішення та товари для відновлення України. Японській стороні буде запропоновано цей цифровий сервіс для представлення компаній в Україні та зміцнення співпраці з українським бізнесом.

Крім того, японській стороні буде запропоновано участь у b2b заходах в Україні з метою налагодження партнерських відносин.

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json