Міністерство економіки України

Україна узгодила з Болгарією процедуру експорту чотирьох видів вітчизняної агропродукції

Уряди України і Болгарії узгодили процедуру експорту деяких  видів агропродукції. Зокрема, було погоджено порядок застосування  процедури верифікації експорту до Болгарії чотирьох культур - мова йде про ріпак, кукурудзу, пшеницю та соняшник.

Цей режим передбачає видачу ліцензій після двосторонніх консультацій з  країною, до якої здійснюватиметься експорт. Сторони також домовилися ретельно відстежувати переміщення агропродукції.

«Це дуже важливо для підтримки української економіки саме зараз, коли частина традиційних шляхів для українського експорту заблокована. Уряд готовий до подальшої спільної роботи з ЄС щодо повного врегулювання питань експорту вітчизняної агропродукції через територію сусідніх країн», - наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За словами урядовців, вітчизняні експортери можуть розпочинати подавати заявки на видачу відповідних ліцензій. 

«Зараз для нас важливо використовувати всі можливості для експорту агропродукції, тепер маємо ще одну. Уряд Болгарії скасував обмеження і підтримав наш план дій щодо верифікації та погодження експорту окремих видів сільськогосподарських товарів. Нарешті всі технічні питання між нашими країнами узгоджені і український Уряд може почати прийом заявок від експортерів», - підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json