Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

16
Січня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
4 5 6 7 8 9 10
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Співпраця України та НАТО: відбувся Семінар з розвитку оборонно-промислового комплексу України за участю експертів НАТО
02.12.2020 | 18:48 | Прес-служба Мінекономіки

1 грудня 2020 року, в режимі відеоконференції, відбувся щорічний Семінар з розвитку оборонно-промислового комплексу України за участю експертів НАТО, який Мінекономіки організувало спільно із ДК “Укроборонпром”.

Семінар проведено на виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2020 рік, затвердженої Указом Президента України від 26.05.2020 № 203 “Про річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2020 рік” та Дорожньої карти Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва.

Захід відбувся під головуванням заступниці Міністра Світлани Панаіотіді та заступника Помічника Генерального секретаря НАТО з оборонних інвестицій Гордона Девіса. До участі у Семінарі приєдналися більш ніж сто осіб, що свідчить про велику зацікавленість до процесів реформування та розвитку оборонної промисловості України.

“Семінар з розвитку оборонної промисловості – це важлива щорічна міжнародна платформа, створена українськими експертами та експертами НАТО з метою обміну досвідом з актуальних питань розробки шляхів, методів та підходів до реформування української оборонної промисловості шляхом впровадження найкращих практик країн-членів НАТО”,– зазначила заступниця Міністра Панаіотіді Світлана під час відкриття заходу.

Під час Семінару було презентовано попередні результати Огляду оборонно-промислового комплексу України; підкреслено важливість проведення корпоратизації підприємств сфери ОПК, стан впровадження реформи оборонних закупівель; бачення державних та приватних підприємств оборонної промисловості щодо можливих шляхів її реформування.

Формат заходу дозволив обговорити практичні аспекти реформування оборонно-промислового комплексу, у тому числі, у рамках виконання РНП-2020 під егідою Комісії Україна – НАТО. Під час дискусій було також розглянуто питання  реформування системи управління життєвим циклом та розбудови системи державного гарантування якості оборонної продукції  відповідно до стандартів НАТО та міжнародних стандартів.

“Варто відзначити, що команда Мінекономіки вперше в історії України забезпечила проведення Огляду оборонно-промислового комплексу України. Саме він має стати основою для програмних документів у сфері ОПК, адже дає комплексну оцінку готовності до задоволення потреб сектору безпеки і оборони в озброєнні, боєприпасах, військовій та спеціальній техніці”, – підкреслила заступниця Міністра Світлана Панаіотіді.

Мінекономіки організовує вивчення та поширення досвіду держав-членів Альянсу у сфері реформування оборонно-промислового комплексу. Окрім організації щорічного Семінарів з розвитку ОПК, у жовтні цього року було проведено Семінар для експертів українського оборонно-промислового комплексу, присвячений особливостям співпраці із Агенцією НАТО з підтримки та постачання. Семінар сприятиме підвищенню рівня поінформованості спільноти НАТО про потенціал ОПК України та збільшить шанси залучення вітчизняних підприємств до виконання контрактів для потреб Альянсу.

“Також за прикладом міжнародних практик підготовки transition books, Мінекономіки передали всі напрацювання у сфері реформування ОПК Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України, яке вже відповідає за формування воєнно-промислової політики”,– зазначила заступниця Міністра Світлана Панаіотіді під час заходу.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json