Крістіна Голубицька: Корпоративне управління - це базис для ефективності та транспарентності державного сектору

Голубицкая

Проведення реформи корпоративного управління державними підприємствами є важливим кроком для отримання довіри як з боку суспільства, так і з боку міжнародних партнерів України. 

Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Крістіна Голубицька 22 жовтня  під час XV Щорічного форуму з корпоративного права.

“Ключова мета міністерства  - підвищити ефективність діяльності державного сектора економіки. Під ефективністю ми розуміємо не лише прибутковість, а й інші фактори, зокрема прозорість, якісне надання соціальних послуг, подолання корупційних ризиків та залучення інвестицій”, - зазначила заступниця міністра.

Крістіна Голубицька додала, що на сьогодні одним з пріоритетних завдань реформи є побудова ієрархії встановлення цілей компанії та контролю за їх виконанням, в тому числі – створення системи оцінки наглядових рад держпідприємств та підвищення їх ефективності. Законопроект 5593-д щодо вдосконалення корпоративного управління дозволить врегулювати це питання.

“Наразі головною проблемою для діяльності наглядових рад є відсутність встановлених цілей та показників ефективності. Наша мета - створення балансу між відповідальністю та винагородою членів наглядових рад. Ми розуміємо, якщо наглядові ради не матимуть повноважень та відповідальності – вони  не зможуть вплинути на результат діяльності компанії. Наразі ми розробляємо систему, в якій держава буде проактивним власником відповідно до принципів ОЕСР, саме держава має встановлювати цілі наглядовим радам та контролювати їх досягнення. Це дозволить наглядовим радам значно підвищити ефективність як своєї діяльності, так і діяльності державних підприємств”, - прокоментувала заступниця Міністра.

Мінекономіки наразі активно залучено до підготовки законопроекту 5593-д  до другого читання. Крім того, міністерство розробляє всю необхідну підзаконну нормативну базу для  запровадження Керівних принципів ОЕСР в Україні.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json