Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку припиняє спір України з Австралією в рамках СОТ

Після детального вивчення обставин скарги України до Австралії в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) та спілкування із ключовими зацікавленими сторонами Мінекономрозвитку вирішило припинити суперечку з Австралією щодо уніфікованого пакування тютюнових виробів.

У 2012 році Україна почала спір з Австралією в рамках СОТ щодо прийняття останньою законодавства про уніфіковане пакування тютюнових виробів, яке передбачає однаковий вигляд пачок цигарок різних виробників.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус та Торговельний представник України Наталія Микольська провели низку зустрічей із виробниками тютюнових виробів, посольством Австралії, представниками громадськості та організацій, що борються з тютюнопалінням, задля повного розуміння доцільності спору.

Українські виробники не експортують тютюнові вироби до Австралії, тому прямий економічний інтерес нашої країни відсутній. Зважаючи на це, подальше продовження цього спору погіршує репутацію України перед міжнародними партнерами та забирає обмежені ресурси Міністерства для відстоювання інтересів експортерів щодо усунення бар'єрів для торгівлі на ринках, куди вони вже експортують свою продукцію.

Міністр Абромавичус вважає, що саме зараз, коли Україна потребує значної міжнародної підтримки, ми маємо будувати імідж країни, як передбачуваного партнера, який поважає міжнародні правила та належним чином використовує міжнародні механізми. Більше того, наявні ресурси Міністерства варто спрямувати на проекти, що надаватимуть прямі переваги нашим виробникам - використання можливостей Угоди про асоціацію з ЄС, укладання договору про вільну торгівлю з Канадою, використання механізмів СОТ для покращення доступу на ринки інших країн та інші.

Усі ці аргументи привели до висновку про недоцільність даного спору, тому 28 травня 2015 року  Мінекономрозвитку направило до СОТ повідомлення про припинення участі у розгляді даної суперечки. Міністерство зробить усе можливе для максимально прозорого та економічно обґрунтованого використання усіх інструментів СОТ для захисту інтересів нашої країни на міжнародних ринках.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json