Міністерство економіки України

Виробники кормів зможуть використовувати зареєстровані в ЄС кормові добавки

Сьогодні, 2 грудня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні і одразу в цілому прийняла проєкт Закону № 3672 «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів».

19 січня 2020 року набув чинності Закон України «Про безпечність та гігієну кормів», який передбачає, що будь-яка особа може використовувати кормові добавки за умови, якщо така кормова добавка зареєстрована в Україні.

Однак, на практиці система державної реєстрації кормових добавок, як це передбачено Законом, повноцінно не запрацювала.

Заступник Міністра Сергій Глущенко зазначив, що це призводить до скорочення пропозиції на ринку кормів і, як наслідок, до значних економічних втрат для суб’єктів господарювання.

З метою вирішення зазначеної проблеми проєктом Закону № 3672 внесення змін до Закону України «Про безпечність та гігієну кормів», якими дозволяється вільне використання в Україні кормових добавок, зареєстрованих у Європейському Союзі.

“Таке регулювання буде застосовуватись на тимчасовій основі – протягом чотирьох років, які будуть обчислюватися з 19 січня 2020 року. Зазначеного часу має вистачити, щоб створити в Україні повноцінну систему реєстрації кормових добавок, яка повністю відповідатиме вимогам законодавства ЄС”, - зазначив Заступник Міністра Сергій Глущенко.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json