Олександр Романішин взяв участь у засіданні Діалогу з права інтелектуальної власності Україна – ЄС

18 листопада відбулося засідання Діалогу з права інтелектуальної власності між Україною та ЄС під співголовуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександра Романішина.

У заході також  взяли участь Співголова Діалогу з права інтелектуальної власності з європейської сторони Агата Герба, експерти Єврокомісії, Представництва ЄС в Україні, представники Мінекономіки, інших центральних органів виконавчої влади, бізнесу та  ключові експерти галузі. 

“Реформа сфери інтелектуальної власності є одним з пріоритетних напрямків діяльності нашого міністерства та Уряду в цілому. Тому важливим викликом є створення в Україні ефективних механізмів для охорони та захисту прав інтелектуальної власності”, - зазначив Олександр Романішин.

Так, він повідомив, що з часу останнього засідання Діалогу відбулося багато змін як на законодавчому, так і інфраструктурному рівнях. Зокрема:

  • Створено Національний орган інтелектуальної власності;

  • Прийнято ряд законів України на виконання положень Угоди про асоціацію;

  • Продовжено процес акредитації організацій колективного управління;

  • Здійснюється активне міжнародне співробітництво та заходи з підвищення обізнаності в сфері інтелектуальної власності.

“Інтелектуальна власність є важливим елементом конкурентоспроможної стратегії. Знання, які захищені інтелектуальними правами, є важливою частиною торгівлі з нашими партнерами. Саме тому захист інтелектуальної власності багато років відіграє дуже важливу роль у наших стосунках з Україною. Ми вітаємо, щирі зусилля України у досягненні результатів в сфері інтелектуальної власності щоб відповідати міжнародним стандартам”, - прокоментувала Співголова робочої групи з боку ЄС, Агата Герба.

На завершення Сторони задекларували готовність до подальшої спільної роботи з метою покращення рівня охорони і захисту прав інтелектуальної власності в Україні.

 Довідково

Українська та європейська сторони у 2006 році започаткували Діалог з права інтелектуальної власності між Європейською комісією та Україною для вирішення питань у сфері ІВ, які становлять взаємний інтерес сторін.

Діалог дає можливість сторонам обмінюватися інформацією щодо багатосторонніх і двосторонніх питань інтелектуальної власності, національного законодавства у цій сфері, а також виявляти недоліки й робити пропозиції щодо покращень у цій сфері.

На засіданнях розглядаються питання розвитку законодавства у сфері ІВ в Україні та в ЄС; правозастосування; колективного управління у сфері авторського права та суміжних прав; захисту прав ІВ; боротьби з правопорушеннями в галузі ІВ; надання технічної допомоги з боку ЄС тощо.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json