Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Уряд затвердив план заходів щодо розвитку системи технічного регулювання до 2025 року
22.09.2021 | 16:54 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Кабінет Міністрів на засіданні 22 вересня ухвалив розпорядження “Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи технічного регулювання на період до 2025 року”.

Рішення Уряду спрямоване на створення умов для випуску конкурентоздатної вітчизняної продукції та забезпечення її конкурентоспроможності на європейському та світовому ринках інструментами технічного регулювання, подолання технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та ЄС, збільшення обсягів експорту українських товарів на ці ринки у результаті визнання системи технічного регулювання України на європейському та міжнародному рівні.

“Це надзвичайно важливий документ, реалізація якого дозволить виконати зобов’язання, визначені Угодою про асоціацію між Україною і ЄС в частині технічного регулювання та адаптувати у вітчизняне законодавство останні зміни галузевого законодавства ЄС, а також отримати спрощені умови для доступу вітчизняної промислової продукції на ринок ЄС”, – зазначив Перший заступник Міністра економіки України Володимир Гринюк.

Прийняття та реалізація розпорядження є необхідною умовою для укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА, «промисловий безвіз»).

Основними напрямами реалізації плану заходів є:

  • прийняття технічних регламентів та стандартів щодо будівельної продукції, транспортних засобів, медичних виробів, побутової техніки, екодизайну, косметичної та харчової продукції тощо;

  • удосконалення законодавства у сфері здійснення державного ринкового контролю нехарчової продукції;

  • розвиток еталонної бази національної метрології;

  • удосконалення процедур і практик національної стандартизації з урахуванням настанов міжнародних та європейських організацій.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2